PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Pierwsza restauracja, w której posiłek przyrządzają roboty (wideo)

Pierwsza restauracja, w której posiłek przyrządzają roboty (wideo) fot.: kard z youtube
Zdjęcie numer 1 - galeria: Pierwsza restauracja, w której posiłek przyrządzają roboty (wideo)
0 0

Bostońskie Spyce to pierwsza restauracja na świecie, w której posiłek szykują roboty. Lokal otworzył się zaledwie kilka dni temu, na frekwencję nie może jednak narzekać - informuje RadioZet.

Założyciele Spyce, prywatnie absolwenci MIT, stworzyli kuchnię opartą na pracy robotów. Prototyp powstał w piwnicy jednego z bractw studenckich. Maszyna stanęła na korytarzu uczelni, gdzie cieszyła się na tyle dużym zainteresowaniem pozostałych studentów, że zainspirowała jej pomysłodawców do otwarcia całego lokalu opartego na tego typu rozwiązaniu.

Zamówienie dociera do maszyny bezpośrednio ze specjalnego panelu, w który wyposażono każdy stolik. Siedem robotycznych woków miesza, gotuje, smaży i podaje odmierzone wcześniej porcjie składników.

Sterujący wokami mechanizm umieszczono w przezroczystej obudowie, dzięki czemu wystarczy rzut oka, aby stwierdzić, gdzie mogło dojść do błędu, gdyby coś poszło nie tak. Gotowe danie po kilku minutach ląduje w naczyniu, doprawiane przez członka obsługi takimi dodatkami jak krem z awokado czy prażone migdały.

Całość na radiozet.pl

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!