PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Starbucks otworzył w Chinach największą kawiarnię

Starbucks otworzył w Chinach największą kawiarnię fot. Starbucks
0 0

W Szanghaju właśnie otwarto największą na świecie kawiarnię marki Starbucks, której powierzchnia jest równa niemal połowie boiska piłkarskiego. Nie bez powodu sieć wybrała Chiny. W kraju znanym z produkcji herbaty zapanowała moda na kawę, co może przynieść sowite zyski amerykańskiej sieci - informuje TVNBiznes.

Kawiarnia ma 2 700 mkw.  W gigantycznym lokalu będzie miejsce na trzy bary, z czego jeden - o długości ok. 27 m - będzie najdłuższym barem w tej sieci.

Szanghajska kawiarnia jest robiona na wzór kawiarni w Seattle, gdzie Starbucks ma swoją siedzibę. Ma być nie tylko miejscem do picia kawy, ale też centrum sprzedaży produktów marki. Lokal w Szanghaju przerósł swój pierwowzór dwukrotnie - informuje Starbucks.  Wystrój szanghajskiego lokalu został pomyślany z myślą o Chińczykach i nie będzie powtarzany w żadnym innym kraju.

Podczas gdy w ostatnim kwartale wyniki Starbucksa raczej nie zachwycały, w Chinach sprzedaż urosła o 8 proc.

Sieć planuje w ciągu najbliższych 3 lat zwiększyć liczbę posiadanych w Chinach lokal z 3 tys. do 5 tys. Co oznacza, że Starbucks musiałaby otwierać nową restaurację średnio co 15 godzin. W samym tylko Szanghaju jest ich obecnie 600.

Całość w TVN24Bis.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!