PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Trzy gwiazdki Michelin na gali Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej

Trzy gwiazdki Michelin na gali Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej fot. materiały prasowe
Zdjęcie numer 1 - galeria: Trzy gwiazdki Michelin na gali Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej Zdjęcie numer 2 - galeria: Trzy gwiazdki Michelin na gali Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej Zdjęcie numer 3 - galeria: Trzy gwiazdki Michelin na gali Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej Zdjęcie numer 4 - galeria: Trzy gwiazdki Michelin na gali Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej Zdjęcie numer 5 - galeria: Trzy gwiazdki Michelin na gali Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej
0 0

Philippe Mille z Restauracji Le Parc w zamku Les Crayères w Szampanii, uhonorowanej dwiema gwiazdkami Michelin, Wojciech Modest Amaro szef kuchni atelier Amaro, pierwszej restauracji w Polsce, która zdobyła gwiazdkę Michelin oraz Maciej Majewski z warszawskiej restauracji La Brasserie Moderne przygotowali kolację na galę Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej (CCIFP). Zaproponowane menu było połączeniem polskiej i francuskiej tradycji kulinarnej.

9 lutego w warszawskim hotelu Sofitel Warsaw Victoria odbyła się doroczna gala CCIFP. W tym roku do przygotowania kolacji na galę zostali zaproszeni cenieni w środowisku kulinarnym szefowie kuchni: Philippe Mille, Wojciech Modest Amaro oraz Maciej Majewski.

Philippe Mille od 2010 roku jest szefem kuchni restauracji Le Parc oraz Brasserie Le Jardin w posiadłości Domaine Les Crayères. Wielokrotnie zdobywał najważniejsze nagrody świata kulinarnego. Jego talent został doceniony również przez recenzentów Przewodnika Michelin, którzy wyróżnili go dwiema gwiazdkami. Kuchnia Mille’a zbudowana jest wokół trzech osi, jakimi są: produkt, sposób jego przyrządzenia oraz przyprawienia. Na galę CCIFP Szef Mille przygotował danie główne: delikatne małże Św. Jakuba z nutą cytrusową i esencją z szampana oraz słupki z buraka żółtego i kandyzowanego selera, z płatkami pieczarek brunatnych i chrupiącą posypką z kasztanów. Smak dania podkreśli Champagne Perrier-Jouët Blason Rosé. 

Wojciech Modest Amaro to najbardziej uznany na świecie polski kucharz. W 2012 roku atelier Amaro jako pierwsza restauracja w Polsce została wyróżniona przez przewodnik Michelin Wschodzącą Gwiazdką, a w 2013 roku ta „promesa” została zmieniona na pełnowartościową, historyczną, pierwszą dla Polski Gwiazdkę Michelin. Zimną przystawką przygotowaną przez szefa Amaro był śledź na sałatce z awokado, ogórka i kwiatów kopru włoskiego, przykryty pianą z szampana, ginu i koperku z karmelizowanymi igłami świerku. Smak przystawki podkreśli szampan Champagne Marquis de Bel Aires Brut. Natomiast deser, który zaserwował gościom to bakłażan gotowany w syropie z czarnego bzu z lodami chałwowymi i słonym makiem. 

Maciej Majewski od 2014 roku jest szefem kuchni warszawskiej restauracji La Brasserie Moderne, którą tworzył od podstaw. Stylem gotowania, w którym się spełnia, jest kuchnia polsko - francuska w wydaniu modern, bazująca na najlepszej jakości sezonowych składnikach. Na Gali CCIFP Szef Majewski był odpowiedzialny za przygotowanie ciepłej przystawki oraz serów. Daniem przyrządzonym przez Macieja Majewskiego była grasica cielęca z pietruszką i fenkułowo-cytrynową gremolatą. 

Gala CCIFP jest jednym z najważniejszych, dorocznych wydarzeń organizowanych przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą, która zrzesza ponad 450 polskich i francuskich firm. Warto pamiętać, że Francja jest jednym z największych inwestorów zagranicznych w naszym kraju, a skumulowana wartość francuskich inwestycji wynosi blisko 18 mld euro, co przekłada się na ćwierć miliona stworzonych miejsc pracy. Gala jest zatem doskonałym momentem do promocji Francji w Polsce i nawiązywania relacji pomiędzy polskimi i francuskimi przedsiębiorcami.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!