PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Uber Eats: najpopularniejsza w Europie jest kuchnia amerykańska, prawie 70 proc. Europejczyków wybiera burgera

Uber Eats: najpopularniejsza w Europie jest kuchnia amerykańska, prawie 70 proc. Europejczyków wybiera burgera fot. materiały prasowe
0 0

Uber Eats odkrywa zdumiewające nawyki żywieniowe Europejczyków. Badania pokazują, że najpopularniejsza w Europie jest kuchnia amerykańska, a prawie 70 proc. Europejczyków wybiera na swój posiłek burgera. W Polsce, najbardziej popularnym daniem na wynos jest Pad Thai. Prawie ⅔ mieszkańców Starego Kontynentu w trakcie jedzenia pisze SMSy lub tweetuje.

Z danych Uber Eats wynika, że najbardziej popularną kuchnią w Europie jest ta, zza oceanu. Za amerykańską plasują się włoska, a następnie japońska. Co ciekawe Polska wybiera jeszcze bardziej egzotycznie, bo nad Wisłą najpopularniejszym daniem zamawianym na wynos jest specjał kuchni tajskiej, czyli pad thai.

Jeśli chodzi o kubki smakowe mieszkańców Polski, to prawie ⅓ ma największy apetyt na słodycze, zresztą tak, jak i reszta Europejczyków. Według badania przeprowadzonego na 4 tys. mieszkańców Starego Kontynentu, 37 proc. spośród nich deklaruje, że słodki to ich ulubiony smak.

Odkrywamy zwyczaje kulinarne Polaków:

● Netflix i chill: Polacy preferują zamawianie jedzenia z dostawą na wieczorną randkę. 38 proc. przyznaje, że zamawia posiłki, żeby zrobić sobie relaksujący wieczór z Netflixem, a kolejne 63 proc. uwielbia wcinać “pudełka” w łóżku.

● Happy food: 32 proc. Polaków zamawia jedzenie na wynos po ciężkim dniu w pracy.

● Autentyczność przede wszystkim! Niemal 70 proc. Polaków deklaruje, że nigdy nie udawaliby, że sami ugotowali jedzenie zamówione z dostawą do domu. Co ciekawe, wśród Włochów ten odsetek jest dużo niższy i wynosi zaledwie 56 proc.

● Rodzina przede wszystkim: Ponad dwie trzecie badanych przyznaje, że ugotowało dwa lub więcej różnych dań na obiad, ponieważ ich bliscy mają różne preferencje kulinarne.

● Rodzinne spory: Przeszło połowa Polaków potwierdza, że zdarzyło im się pokłócić z partnerem lub dziećmi o to, co zjeść na obiad, podczas gdy 41 proc. zamówiła z kilku różnych restauracji, żeby zadowolić gusta wszystkich członków rodziny.

Etykieta:

● Zasada 5 sekund nadal obowiązuje: 71 proc. Polaków przyznaje, że nie wyrzuca jedzenia, które upadło na podłogę.

● Daj spróbować: Jeśli nie lubisz się dzielić, to pilnuj swojego talerza, bo ⅔ rodaków ujawniło, że chętnie podjada z talerza swojego kompana.

● Jedz, pisz, tweetuj: Polska to kraj, w którym najczęściej zobaczymy ludzi z nosami w telefonach podczas posiłku. 62 proc. Polaków sms-uje i tweetuje podczas jedzenia.

W Uber Eats naszą misją jest sprawienie, żeby wartościowe jedzenie w komfortowych warunkach było łatwe i dostępne dla każdego - codziennie. Biorąc pod uwagę także to, że każdy ma swoją definicję dobrego odżywiania, to możemy przybliżyć się do tego ideału przez rekomendowanie specjalnie wyselekcjonowanych posiłków - pracując z uznanym szefem kuchni molekularnej i założycielem Kitchen Theory, Jozefem Youssefem, aby naukowo zbadać, jak różne potrawy wpływają na nasze samopoczucie - mówi Jeanette Mellinger, Head of Uber Eats Research.

POLECANE

KOMENTARZE: (3)

+ DODAJ KOMENTARZ

Smakosz 14-05-2018, 18:22:

Do momentu kiedy się samemu odbiera jedzenie na wynos, to ma się wpływ i podejmuje się ryzyko w jakich warunkach i jak długo będzie się z tym wozić. W momencie kiedy tą usługę powierza się specjalistom, to chciałoby się mieć pewność, że sushi nie jeździło przez godzinę w boksie na skuterku po mieście w 45 upale, bo chłodu tam nie było. Wydawało by się, że jakość na pierwszym miejscu, a jak jest w tym i wielu innych przypadkach, każdy z nas się już zapewne przekonał. Nie oznacz to że nie należy zamawiać jedzenia na wynos ale, że warto się nad zastanowić jego nad warunkami przechowywania.

Mr Zeeee 14-05-2018, 09:33:

Burger Uber alles

Mariusz 11-05-2018, 13:47:

Najbardziej popularnym daniem na wynos jest pizza a nie pad thai. I nie potrzebuję danych tabelarycznych żeby to stwierdzić. Wystarczy wyjrzeć przez okno :)