PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Założyciel Eat Polska na Food Show: Jabłka są niedocenianym polskim produktem

Założyciel Eat Polska na Food Show: Jabłka są niedocenianym polskim produktem Michał Sobieszuk, założyciel Eat Polska; fot. PTWP
0 0

- Polska jest producentem dobrej jakości żywności, mamy wiele produktów z którym możemy być dumni, które śmiało mogłyby podbijać światowe rynki. Jednak wiele z nich jest niedocenianych w naszym kraju - mówił Michał Sobieszuk, założyciel Eat Polska, podczas Food Show 2018 w Katowicach na debacie zatytułowanej „Mała kulinarna ojczyzna – klienci chcą jeść to, co najlepsze w okolicy”.

Michał Sobieszuk, założyciel, Eat Polska zwrócił uwagę podczas Food Show 2018 w Katowicach, że wiele polskich produktów spożywczych jest niedocenianych.

- Np. jabłka są niedocenianym polskim produktem, podczas gdy moim zdaniem mogłoby powstać np, Muzeum Jabłka. Również wódka jest nadal mało doceniana w naszym kraju. Z jednej strony Polacy chcą pokazywać wódkę jako swój flagowy produkt, z drugiej strony jest to nadal temat trochę tabu, m.in.  ze względu na ustawę o życiu w trzeźwości. Być może Muzeum Polskiej Wódki, które powstaje właśnie w Warszawie, przełamie to tabu - mówił Michał Sobieszuk.

I dodał, że obecnie np. w Indiach bardzo popularnym produktem jest chleb na zakwasie. Jego zdaniem smutne jest to, że na świecie nie ma skojarzeń tego produktu z Polską, na którego produkcji znamy się bardzo dobrze. 

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!