PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Ambasador Salwadoru spotkała się z firmami działającymi na polskim rynku kawy

Ambasador Salwadoru spotkała się z firmami działającymi na polskim rynku kawy fot. shutterstock
0 0

Florencia E. Vilanova de von Oehsen, ambasador Republiki Salwadoru, podczas pobytu w Warszawie poza protokołem i spotkaniami dyplomatycznymi, spotkała się między innymi z firmami działającymi na rynku kawy. Wspólne rozmowy ambasador z firmami z branży kawowej w Polsce mają ułatwić nawiązanie bezpośrednich kontaktów i współpracę z indywidualnymi producentami kawy z Salwadoru.

Salwador jest najmniejszym krajem w Ameryce Środkowej. Jego położenie a także panujący klimat stwarzają świetne warunki do uprawy kawowca. Stąd też kawy z Salwadoru obecnie są eksportowane do większości państw europejskich, w tym do Polski. 

– Mamy bardzo dobre doświadczenia z kawami z krajów Ameryki Centralnej, to doskonały klimat dla uprawy kawy, wulkaniczna ziemia i dbałość o proces obróbki ziarna sprawia, że możemy tam znaleźć kawy najwyższej jakości. W przeszłości sprowadzaliśmy już za pośrednictwem brokerów odmianę Bourbon Elite z Salwadoru z plantacji El Majahual, to była bardzo dobra kawa, zbalansowana, o delikatnej kwasowości, z nutami orzechów laskowych, brzoskwiń i melona. Ten profil sensoryczny jest bardzo dobrze przyjmowany przez większość obecnych klientów sektora speciality, z pewnością poprosimy o próbki tegorocznych zbiorów kaw z Salwadoru – mówi Małgorzata Bartelak, właścicielka Coffee Proficiency.

Jak dodaje, pomyślnie odbiera rozmowy z ambasador Republiki Salwadoru na temat możliwej współpracy z tamtejszymi producentami kawy.

– Spotkanie oceniam pozytywnie, pracując z kawą speciality nieustannie szukamy nowych dostawców ziaren, staramy się też maksymalnie skracać drogę między producentem i odbiorcą, po pierwsze dlatego, że daje nam to szersze możliwości wyboru najlepszych ziaren, po drugie to najskuteczniejszy znany nam sposób zapewnienia, że pieniądze, które płacimy za ziarno trafią do osób, które ją uprawiają, nie do pośredników. Dlatego z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie od Pani Ambasador Salwadoru – podsumowuje Małgorzata Bartelak. 

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!