PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Palarnia kawy Astra w połowie roku wyprowadzi się z Poznania

Palarnia kawy Astra w połowie roku wyprowadzi się z Poznania fot. materiały prasowe
0 0

Z zakładu Astry na Garbarach stopniowo znikają ważniejsze urządzenia. Firma będzie produkować kawę w Starczanowie pod Wrześnią. Budowa zakładu zakończyła się jesienią - informuje Gazeta Wyborcza Poznań.

Jak mówi Gazecei Wyborczej, Mirosław Piotr Kretkowski, prezes zarządu Astry, wyprowadzka z Garbar daje szansę na dalszy rozwój – wciąż będzie to firma poznańska – wielkopolska, ale nowoczesna, konkurencyjna dla firm o światowym zasięgu – przekonuje.

Astra stopniowo wyprowadza się z Garbar i przewozi do Starczanowa ważniejsze sprzęty. W hali produkcyjnej są już też nowe urządzenia do produkcji, w tym te do wytwarzania kawy o obniżonej zawartości substancji drażniących. W nowym zakładzie kawa ma być produkowana przy pomocy technologii przyjaznej środowisku – energooszczędnej, bez środków chemicznych. Astra chce się skupić na produkcji zdrowej kawy i herbaty oraz dalej się rozwijać. – Obok zakładu w Starczanowie posiadamy wolne tereny inwestycyjne przeznaczone na dalszy rozwój w ciągu kolejnych trzech lat – zapowiada Kretkowski.

Firma planuje też od maja otworzyć przy ul. Garbary 64a sklep firmowy Astry.

Całość w Gazecie Wyborczej Poznań.

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

adam 18-03-2018, 08:32:

Moja ulubiona.