PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Starbucks: 5 kawowych postanowień na 2018 r., które urozmaicą życie kawosza

Starbucks: 5 kawowych postanowień na 2018 r., które urozmaicą życie kawosza fot. shutterstock
0 0

Z nadejściem Nowego Roku, większość z nas tworzy listę postanowień obejmującą nawyki, które chcielibyśmy zmienić. Zwykle planujemy lepiej się odżywiać, regularnie chodzić na siłownię albo nauczyć się obcego języka. A co z naszym ulubionym sposobem na wolną chwilę: rozkoszowaniem się filiżanką dobrej kawy?

Życie bez jednorazowych kubków? Czemu nie?

Kochasz kawę i często kupujesz ją na wynos? Praktyczny i przyjazny dla środowiska kubek termiczny to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Możesz mieć swoją ulubioną kawę zawsze przy sobie i nie przyczyniać się do produkcji niepotrzebnych odpadów. 

Jak mogę wspierać plantatorów kawy?

Nowy Rok motywuje wiele osób do zmiany nawyków. To idealna okazja, aby zwrócić uwagę na jakość i pochodzenie kawy, którą pijemy. 

Czy istnieją jakieś alternatywne metody parzenia kawy?

Aeropress, drip, chemex… Te nazwy nic Ci nie mówią? Najwyższa pora, aby spróbować kawy parzonej inaczej, niż w tradycyjnym ekspresie ciśnieniowym. Różne metody przygotowania pozwalają z tej samej mieszkanki kawy wyciągnąć inne nuty smakowe.

Czy są jakieś alternatywy dla krowiego mleka?

Niezbędnym składnikiem dobrej kawy nie musi być krowie mleko. Alternatywną dla niego są napoje kokosowe, migdałowe lub sojowe, które są coraz bardziej popularne w Polsce. 

Jak mogę połączyć moje ulubione słodkie napoje i zdrowy tryb życia?

Jeśli uwielbiasz słodkie napoje kawowe, ale z nadejściem kolejnego roku planujesz ograniczenie spożycia cukru, to warto korzystać z dodatków syropów bezcukrowych.

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

Kokoszanel 16-01-2018, 15:42:

I co to wnosi? Takie bardziej to nie postanowienia a jakieś alternatywy albo co zamiast normalnego mleka, tak przy okazji to nie ma nic lepszego od normalnego mleka