PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Teekanne: Nowa fabryka zwiększy produkcję w Polsce oraz na rynkach Europy Środkowo–Wschodniej

Teekanne: Nowa fabryka zwiększy produkcję w Polsce oraz na rynkach Europy Środkowo–Wschodniej fot. materiały prasowe
0 0

Teekanne Polska otworzyło nową fabrykę. Inwestycja oraz obchody 25-lecia istnienia marki na polskim rynku stały się okazją do rozmowy z Joanną Fijałkowską, Trade Marketing Manager Teekanne Polska – W ślad za otwarciem fabryki idzie rozwój firmy zarówno na rynku polskim, jak i zwiększenie produkcji dla rynków Europy Środkowo – Wschodniej – powiedziała serwisowi portalspozywczy.pl Joanna Fijałkowska.

Jakie są plany Teekanne związane z otwarciem nowej fabryki?

Otwarcie nowej fabryki i siedziby firmy w Kokotowie to ważny krok w rozwoju Teekanne Polska. W tym roku mija również rocznica 25 lat od założenia firmy w naszym kraju. W tym czasie nastąpił duży rozwój marki oraz wzmocnienie produkcji. Stworzyliśmy oryginalne, herbaciane kompozycje. Obecnie kontynuujemy wypracowane przez lata dobre praktyki, nadal rozwijając się na rynku.

Jakie znaczenie ma inwestycja w Polsce dla całej grupy Teekanne?

Zmiana lokalizacji siedziby firmy świadczy o rozwoju inwestycji nie tylko w Polsce, ale również wzroście pozycji rynkowej całej grupy Teekanne, jednego z największych producentów herbat. Aktualnie Grupa ma ponad 1000 współpracowników na całym świecie, w tym filie i oddziały fabryk. Siedziba w Polsce ma ogromne znaczenie dla międzynarodowego koncernu, gdyż nasza fabryka zaopatruje rynki Europy Środkowo – Wschodniej. O tym, jak ważna jest polska fabryka dla całej grupy, mieliśmy okazję przekonać się podczas uroczystego otwarcia firmy, kiedy to głos zabrały osoby należące do zarządu koncernu.

Jakie wyniki planuje osiągnąć spółka w związku z otwarciem fabryki?

W ślad za otwarciem fabryki idzie rozwój firmy zarówno na rynku polskim, jak i zwiększenie produkcji dla rynków Europy Środkowo – Wschodniej. Nie bez powodu na miejsce nowej siedziby został wybrany teren Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Atrakcyjne pod względem komunikacyjnym położenie zapewni sprawną realizację dystrybucji. Znacznie większa powierzchnia użytkowa i magazynowa pozwala na lepszą organizację stanowisk pracy oraz daje możliwość zwiększenia parku maszynowego w przyszłości.

Jakie są cele stawiane przed spółką w nadchodzącym sezonie jesienno – zimowym? Jak będzie wyglądać oferta Teekanne w najbliższym sezonie? 

Przełom jesieni i zimy to początek nowego, herbacianego sezonu. Debiutuje w nim linia produktów Teekanne Limited Edition, w której składzie znajdziemy herbatki Passion, Love, Desire. Tym samym wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. Chłodniejsze pory roku to także dobry czas na sięgnięcie po rozgrzewające herbatki o przyjemnych aromatach, takich jak Teekanne Winter Time i Magic Moments, czyli mieszanki dojrzałych owoców, rumu i cynamonu.

Dziękuję za rozmowę.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!