PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

6 trendów, które mogą pomóc branży mięsnej w obliczu mody na wegetarianizm

6 trendów, które mogą pomóc branży mięsnej w obliczu mody na wegetarianizm fot. shutterstock

Intensywny styl życia, potrzeba dzielenia się doświadczeniami, dbanie o zdrowie i dobre samopoczucie, odpowiedzialność za środowisko, poszukiwanie osobistych wartości oraz prostych rozwiązań - to zidentyfikowane przez Bord Bia Insight Centre trendy, które z jednej strony napędzają rynek żywności wegetariańskiej, a z drugiej sprzyjają ograniczaniu konsumpcji mięsa. W jaki sposób branża mięsna może wykorzystać te zjawiska i sprawić, aby zadziałały na jej korzyść?

Wybrany ranking jest treścią płatną. Można wykupić dostęp do tego konkretnego rankingu lub roczny dostęp do "Strefy premium", który zagwarantuje dostęp do wszystkich rankingów. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj konto.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć szczegółowe informacje o "Strefie premium". Aktualna oferta cenowa jest dostępna tutaj. Aby wykupić wybrany dostęp, przejdź na stronę sklepu.

POLECANE

KOMENTARZE: (2)

+ DODAJ KOMENTARZ

Materdyja 14-01-2018, 00:39:

Nie chodzi tu nawet o to że dieta oparta na mięsie doprowadza do otyłości. Prowadzi wprost do wielu chorób, na czele z rakiem. Według niezależnych badań (m.in. Instytut Harvarda) mięso jest tak samo niebezpieczne jak palenie tytoniu. WHO klasyifkuje mięso przetworzone jako jeden z czterech najniebezpieczniejszych kancerogenów. Obok plutonu, palenia papierosów, azbestu i paru innych ustrojstw przetworzone mięso zabija. Wystarczy 50g wedlin dziennie i ryzyko raka wzrasta o 18%. To samo z nabiałem. Jesli myślicie, ze jest inaczej to tylko dlatego że lobby przemysłu spożywczego wam tak mówi. 90% ludzkości nie trawi laktozy ale wygodniej jest mówić, ze mleko wzmacnia kości, bo zawiera wapń. Pokażcie mi prosze choć jeden przyklad w naturze, że jedno zwierze musi pić mleko innego by byc zdrowszym. Bialko z mięsa jest równie przereklamowane co wapń w nabiale. Najpotężniejsze zwierzęta na ziemi są lub były roślinożerne. Nie potrzebują białka zwierzecego, bo w roslinach jest go pod dostatkiem.

jacenty 08-01-2018, 10:05:

dieta mięsna odchodzi do lamusa ponieważ jest szkodliwa dla zdrowia, np. mięso powoduje otyłość w takim samym stopniu jak cukier wg badań