PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Amerykańskie ministerstwo rolnictwa liczy na wzrost światowego handlu mięsem

Amerykańskie ministerstwo rolnictwa liczy na wzrost światowego handlu mięsem fot. shutterstock
0 0

Po raz pierwszy od 2012 r. amerykańskie ministerstwo rolnictwa (USDA) liczy na wzrost handlu międzynarodowego wszystkimi rodzajami mięsa - czytamy w serwisie farmer.pl.

Oczekuje się, że eksport mięsa wieprzowego i drobiowego wzrośnie o 1 do 2 procent w porównaniu do 2017 r. a wołowiny o 5 procent, osiągając nowy rekord wynoszący prawie 10,5 mln ton.

Zgodnie z niedawno opublikowaną prognozą USDA jest to możliwe, dzięki globalnemu wzrostowi podaży wołowiny w wyniku większej produkcji w wiodących regionach eksportowych w USA, Ameryce Południowej i Australii. Podaż jest równoważona przez globalnie rosnący popyt na wołowinę, którego nie można pokryć własną produkcją, szczególnie w Azji i świecie arabskim.

Podobnie jak w sektorze wieprzowiny, rola Chin jako globalnego nabywcy staje się coraz ważniejsza w przypadku wołowiny. Według USDA w 2018 r. rekordowy import Chin wyniesie około 1,2 mln ton wołowiny, ponadto 580 tys. ton trafi do Hongkongu, co spowoduje, że Chiny będą największym  światowym importerem, prześcigając USA, które zakupią 1,38 mln ton wołowiny.

Brazylia jako główny dostawca wołowiny zwiększyła swój wywóz do Chińskiej Republiki Ludowej w pierwszych dwóch miesiącach br. o 31 proc. do 43,670 tys. ton.

Całość na farmer.pl

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

Joanna 10-05-2018, 13:14:

mięso jest powodem chorób otyłości, cukrzycy, wielu rodzajów raka, układu krążenia, i in. Światowa Organizacja Zdrowia apeluje od lat o ograniczenie spożycia wszelkiego mięsa