PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Badanie: Prawie co trzeci konsument chce jeść mięso wyprodukowane w laboratorium

Badanie: Prawie co trzeci konsument chce jeść mięso wyprodukowane w laboratorium fot. shutterstock.com
0 0

- 60 procent wegan jest skłonnych do spróbowania mięsa produkowanego w laboratorium - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Ingredient Communications.

Agencja PR Ingredient Communications zleciła firmie Surveygoo przeprowadzenie ankiety internetowej dla 1000 konsumentów w Wielkiej Brytanii i USA.

Respondentom powiedziano, że mięso z hodowli tkankowej jest prawdziwym mięsem wyhodowanym z komórek w laboratorium i niepochodzącym ze zwierząt. Następnie zapytano ich, czy byliby skłonni spożywać tego rodzaju mięso, gdyby było dostępne w sklepach i restauracjach. 29 procent stwierdziło, że tak, a 38 procent stwierdziło, że nie, pozostałe 33 procent nie wiedziało.

Wyniki badania pokazują, że amerykańscy respondenci (40 procent) częściej decydują się jeść mięso z laboratorium niż w Wielkiej Brytanii (18 procent). Wyniki sugerują, że pionierzy hodowli tkankowej w branży mięsnej powinni najpierw wybrać rynek amerykański.

Dość zaskakujące jest to, że wegańscy respondenci najprawdopodobniej spożywałby mięso hodowli tkankowej, a 60 procent twierdzi, że jest gotowe to zrobić. Liczba ta była niższa dla wegetarian (23 procent) i pescatarian (osób jedzących ryby, ale nie mięso) (21 procent). 28 procent osób jedzących mięso, czyli 888 na 1000 ankietowanych - stwierdziło, że jest gotowa spróbować mięsa z laboratorium.

Więcej na farmer.pl.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!