PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Bell przejmuje Hügli. Powstaje szwajcarski gigant żywności convenience

Bell przejmuje Hügli. Powstaje szwajcarski gigant żywności convenience fot. Bell
0 0

Szwajcarski producent mięsa Bell Food Group po akwizycji innej szwajcarskiej grupy spożywczej Hügli będzie odpowiadał za ponad 1/4 sprzedaży żywności convenience w Europie.

Bell Food Group poinformowała o nabyciu firmy Dr A Stoffel Holding, większościowego udziałowca w Hügli. Bell ogłosił także publiczną ofertę przetargową na zakup pozostałych akcji Hügli wycenionych na 915 franków szwajcarskich na akcję. Przejęcie zostało sfinansowane przez Bell za pomocą kapitału własnego oraz długu, choć spółka nie ujawnia w jakich proporcjach.

Bell informuje, że po sfinalizowaniu transakcji będzie odpowiadał za ponad 1/4 sprzedaży generowanej w europejskim sektorze spożywczym, stając się tym samym jego liderem. Już dziś Bell Food Group generuje 3,5 mld dolarów przychodów rocznie.

Bell Food Group zapowiada, że planuje zwiększyć środki na inwestycje do 600 mln CHF, aby z jednej strony sfinansować przejęcie Hugli, a z drugiej dokonać dodatkowych inwestycji w segmencie żywności convenience.

Hügli będzie funkcjonować jako spółka zależna Bell FG, a obecny prezes Hügli, Jean Gerard Villot, wejdzie do zarządu Bella.

- Oprócz wzmocnienia naszych tradycyjnych obszarów działalności, przejęcie Hügli stanowi kamień milowy dla naszej strategii wzrostu w segmencie convenience - powiedział Hansueli Loosli, prezes zarządu Bell Food Group.

Hügli to firma założona w 1935 r., która produkuje m.in. zupy, sosy, dania mięsne i przyprawy. Grupa zatrudnia 1,5 tys. osób i posiada 10 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Szwajcarii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Holandii, Czechach i Wielkiej Brytanii. Hügli jest także obecne na rynku polskim ze swoimi produktami dla segmentu foodservice.

Bell AG, wraz ze spółkami należącymi do grupy kapitałowej, produkuje mięso, drób, wędliny, owoce morza i dania gotowe. Od 1994 r. Bell Food Group AG prowadzi działalność w Polsce poprzez spółkę zależną Bell Polska sp. z o.o. Spółka dysponuje zakładem produkcyjnym w Niepołomicach i centrum dystrybucyjnym w Kostrzynie Wielkopolskim pod Poznaniem.

Bell Food Group AG jest częścią Grupy COOP. Głównym przedmiotem działalności Grupy COOP jest detaliczna i hurtowa sprzedaż towarów konsumpcyjnych codziennego użytku, a także innych towarów konsumpcyjnych. Częścią Grupy COOP w Polsce jest spółka Transgourmet Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (dawniej: SELGROS sp. z o.o.), prowadząca działalność w zakresie sprzedaży hurtowej produktów FMCG (format cash & carry).

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!