PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Comarch - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu www.nagel-group.com - partner portalu sniezka - partner portalu

PARTNERZY SERWISU

Branża mięsna i hodowcy zwierząt futerkowych zorganizują protest

Branża mięsna i hodowcy zwierząt futerkowych zorganizują protest
0 0

8 grudnia o godz. 11 przed budynkiem Sejmu RP odbędzie się wspólny protest polskiej branży hodowców zwierząt futerkowych przemysłu drobiarskiego oraz mięsnego. Protest ten będzie formą sprzeciwu przeciwko poselskiemu projektowi Ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz niektórych innych ustaw, który zakłada m.in. wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych oraz uboju rytualnego zwierząt w Polsce.

Branża hodowli zwierząt futerkowych w Polsce ma blisko 100 letnią tradycję. Polska obecnie produkuje około 9 milionów skór z norek rocznie, co daje naszemu krajowi drugie miejsce pod względem produkcji w Europie i trzecie miejsce świecie zaraz za sklasyfikowanymi na pierwszym miejscu Danią i na drugim miejscu Chinami.

Branża daje obecnie zatrudnienie ponad 10 000 osób bezpośrednio pracującym na fermach i kolejnym około 45 000 osób pracującym w przedsiębiorstwach około branżowych takich jak m.in. produkcja pasz.

- Sukces naszej branży to był możliwy w dużej mierze dzięki przychylności banków, które udzielając kredytów hodowcom pozwoliły im na dynamiczny rozwój sektora w Polsce. Inwestycje poczynione przez hodowców mają czas amortyzacji nawet do 40 lat. Jeśli zakaz wejdzie w życie zarówno my hodowcy, jak i nasze rodziny zostaniemy z wieloletnimi zobowiązaniami i infrastrukturą, która będzie nadawała się jedynie do utylizacji – skomentował przyczynę protestu Daniel Chmielewski, Prezes Zarządu Polskiego Związku Hodowców Zwierząt Futerkowych.

Poselski projekt Ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz niektórych innych ustaw zakłada także zakaz prowadzenia uboju religijnego (ubój rytualny halal i koszer) co grozi nie tylko zablokowaniem dalszego rozwoju polskiego sektora mięsnego i rolniczego, ale oznacza przekreślenie wielomilionowych inwestycji, ogromne kary za niedopełnienie kontraktów, konieczność zmniejszenia produkcji i likwidację miejsc pracy, a przede wszystkim oznacza wykluczenie Polski z udziału w sprzedaży na bardzo dynamicznie rosnące rynki zainteresowane wyłącznie mięsem halal i koszer.
Tak samo jak hodowcy zwierząt futerkowych polscy przedsiębiorcy z branż drobiarskiej i mięsnej podjęli ogromny wysiłek i przeznaczyli w ostatnich latach znaczne środki na inwestycje, które umożliwiły osiągnięcie takich wyników i zbudowanie pozycji, z której dziś mogą być dumni, i która pozwala im odgrywać znaczącą rolę w światowym handlu mięsem. Polskie przedsiębiorstwa prowadzące swoją działalność w zakresie uboju i przetwórstwa mięsa wołowego i drobiu doskonale wiedzą, że bez dostępu do rynków muzułmańskich ich inwestycje będą skazane na porażkę.

NASTĘPNA STRONA

POLECANE

KOMENTARZE: (13)

+ DODAJ KOMENTARZ

Polak 12-12-2017, 12:59:

Zwierzęta futerkowe zamknąć trzeba, bo ich właściciele są jak właściciele Lidla czyli z Niemiec i Holandii.

modus 10-12-2017, 17:32:

BRANZA MIĘSNA TO WIELKA JEDNA ZAKŁAMANA MAFIA KTÓRA CZERPIE ZYSKI Z OKRUTNEGO MORDOWANIA ZWIERZĄT W UBOJU RYTUALNYM WIEM JAK TO DRAŃSTWO WYGLONDA BO DOŚĆ SIĘ NA PATRZYŁEM JAK DEBILE MORDUJĄ ZWIERZĘTA I ZAKAZ UBOJU RYTUALNEGO DAWNO POWINIEN BYĆ I OBWAROWANY TAKIMI PRZEPISAMI ŻE JAK ZŁAMIĄ PRAWO TO FIRMA DO LIKWIDACI A WŁAŚCICIELA DO WIĘZIENIA NA DZIESIĘĆ LAT ZA CZERPANIE ZYSKÓW Z OKRUCIEŃSTWA TO BARBARZYŃSTWO MAFIA MORDERCÓW ZERO SUMIENIA

Kot prezesa 09-12-2017, 18:58:

Brawo Wy to idźmy dalej zakaz hodowli psów bo np jedna hodowla znęcał się nad psami czy mają złe warunki , do zamknięcia wszystkie hodowle w Polsce psów .Homiki w zoologicznym, Jak pójdziemy tą drogą to nawet pan prezes się znęcaa nad kotami bo zamyka je w domu, A to nie są naturalne warunki tego gatunku .Po likwidować wszyskie gałęzie hodowli ,resztę po wypuszczać na wolność,ten kto będzie chciał sobie coś zjeść to sobie upoluje. To znak że ewolucja zatacza koło.