PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Copa-Gogeca przeciwna podwyższeniu oferty dotyczącej wołowiny

Copa-Gogeca przeciwna podwyższeniu oferty dotyczącej wołowiny Fot.pixabay.com
0 0

Copa i Cogeca potępiają decyzję UE o podwyższeniu oferty dotyczącej wołowiny w negocjacjach z Mercosurem - pisze Farmer.pl

Copa i Cogeca sprzeciwiły się decyzji UE o znacznym podwyższeniu oferty dotyczącej wołowiny do 99 000 ton w negocjacjach z blokiem handlowym Ameryki Łacińskiej Mercosur.

Przewodniczący grupy roboczej Copa-Cogeca „Wołowina”, powiedział, że ponad 75 proc. unijnego importu wołowiny - 246 000 ton - już teraz pochodzi z tych krajów. Fakt, iż UE podwyższyła ofertę na wołowinę w zamian za ustępstwa w innych sektorach jest nie do zaakceptowania. Potrzebujemy sprawiedliwych i zrównoważonych umów handlowych, dzięki którym na naszym rynku nie będzie dochodzić do nadpodaży. W przeciwnym wypadku powstanie poważne ryzyko dla wzrostu gospodarczego i zwiększenia liczby miejsc pracy na obszarach wiejskich.

To nie najlepszy czas na tego rodzaju propozycje, wciąż nie wiadomo, bowiem jakie konsekwencje pociągnie za sobą wyjście Wielkiej Brytanii z UE. Biorąc pod uwagę, że 52 proc. irlandzkiej wołowiny trafia na rynek brytyjski, powinniśmy uniknąć wywierania dodatkowej presji na europejski rynek wołowiny w związku z umową handlową zawartą z krajami Ameryki Południowej.

Czytaj więcej: Farmer.pl

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!