PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Danish Crown będzie eksportować przetwory mięsne do Chin

Danish Crown będzie eksportować przetwory mięsne do Chin Należące do Danish Crown Tulip Food Company uzyskała uprawnienia eksportowe do Chin, fot. mat. pras.
0 0

Należąca do Danish Crown duńska spółka Tulip Food Company uzyskała pozwolenie na wysyłki do Chin kiełbas, salami/pepperoni oraz konserw. Produkty będą sprzedawane w Chinach w handlu detalicznym, internetowym oraz sektorze HoReCa - informuje serwis globalmeatnews.com

Po długich negocjacjach Chin z Danią należąca do Danish Crown spółka Tulip Food Company uzyskała pozwolenie na wysyłki do Chin trzech kategorii produktów. Są to kiełbasy i salami/pepperoni z fabryki w Svenstrup oraz konserwy pochodzące z zakładu w Velje. Produkty będą sprzedawane w Chinach w handlu detalicznym, internetowym oraz sektorze HoReCa.

Kasper Lenbroch, prezes Tulip Food Company potwierdził, że firma pozyskała już pierwsze kontrakty handlowe w Chinach i spodziewa się wysłać pierwsze kontenery "w ciągu najbliższych tygodni".

- Szacujemy, że wartość eksportu do Chin tylko w przypadku kiełbasek i konserw może sięgnąć nawet 250 mln duńskich koron rocznie (ok. 34 mln euro - przyp. red.). Dojście do tego poziomu zajmie nam z pewnością kilka lat, ale duńska wieprzowina ma już mocną pozycję w Chinach, więc nie startujemy od zera - dodał.

Zwiększanie obecności na rynku chińskim to ważny element strategii Danish Crown. W 2019 roku Duńczycy ukończą budowę zakładu produkcyjnego w Szanghaju.

- Ugruntowana pozycja na rynku Chin, jaką udało nam się osiągnąć poprzez eksport świeżej wieprzowiny z Danii, zostanie teraz wzmocniona poprzez produkty poddane obróbce cieplnej, tj. kiełbasy i konserwy. Już wkrótce dodamy do tego lokalną produkcję opartą na duńskim surowcu, co niezwykle wzmocni naszą pozycję na rynku w ciągu zaledwie kilku lat. Dla Danish Crown dostęp do chińskiego rynku oznacza lepszy dostęp do partnerów handlowych oraz kanału foodservice jeszcze przed oddaniem do użytku zakładu produkcyjnego w Szanghaju - powiedział Jais Valeur, prezes Danish Crown

Valeur przyznał, że w uzyskaniu dostępu na rynek chiński dużą rolę odegrały duńskie władze, na czele z Ministrem ds. środowiska i żywności, Duńskim Urzędem ds. Weterynarii i Żywności, a także ambasada Danii w Pekinie.

Danish Crown jest właścicielem Tulip Food Company od 1998 roku. 

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!