PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Danish Crown przejmuje duńskiego producenta pepperoni

Danish Crown przejmuje duńskiego producenta pepperoni fot. shutterstock
0 0

Danish Crown poinformował o kolejnym przejęciu. Tym razem portfolio grupy zasilił duński producent szynki pepperoni - DK Foods. Danish Crown chce w ten sposób wzmocnić swoją pozycję na rynku dodatków do pizzy.

DK Foods wejdzie w skład spółki zależnej Danish Crown: Tulip Food Company. Danish Crown przejęło całość aktywów DK-Foods od Maj Invest Equity, stając się tym samym europejskim liderem rynku dodatków do pizzy.

- Pozyskując DK-Foods przejmujemy wyjątkową firmę, która od momentu powstania w 2003 r. zanotowała imponujący wzrost. Jako Tulip Food Company strategicznie koncentrujemy się na czterech kategoriach: bekonie, konserwach, przekąskach i dodatkach do pizzy. Przejęcie DK-Foods stanowi ogromny krok naprzód w realizacji naszych śmiałych ambicji w tej ostatniej kategorii, która przeżywa wzrost na wielu rynkach - powiedział Kasper Lenbroch, szef Tulip Food Company.

Danish Crown od lat jest głównym dostawcą surowca dla DK-Foods. Spółka ma zostać wzmocniona poprzez integrację na poziomie surowcowym, a także uzyskać dostęp do zintegrowanego łańcucha dostaw Danish Crown.

Tulip Food Company produkuje szeroką gamę dodatków do pizzy, w tym pepperoni, w fabryce w duńskim Svenstrup na południe od Aalborga. Zakup DK-Foods znacząco zwiększy moce produkcyjne spółki. Tulip FC operuje głównie na rynku detalicznym i w kanale foodservice. Zakład w Svenstrup ma w niedalekiej przyszłości eksportować przetworzone produkty mięsne do Chin.

- Zakup DK-Foods stanowi okazję do zintensyfikowania strategicznego ukierunkowania naszej grupy na dodatki do pizzy i zajęcie pozycji lidera na rynku pepperoni. Rynek pizzy rośnie na całym świecie i widzimy w tym duży potencjał rozwoju dla DK-Foods. Dzięki tej transakcji będziemy mogli przetwarzać jeszcze więcej naszego surowca, zwiększając jednocześnie potencjał wzrostu i zysków całej grupy - powiedział Jais Valeur, szef Danish Crown.

Przejęcie DK-Foods to nie jedyny ruch akwizycyjny Danish Crown w ostatnich miesiącach. Jesienią 2017 roku informowaliśmy, że Danish Crown sfinansuje serię przejęć duńskiego producenta osłonek DAT-Schaub. W listopadzie Duńczycy poinformowali o przejęciu większości udziałów w Overberg Food Distributions z RPA, a w lutym należący do Duńczyków Sokołów złożył do UOKiK wniosek w sprawie przejęcia Grupy Mięsnej Gzella.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!