PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Gobarto może zainwestować 19 mln euro w nową farmę trzody. Komentarz firmy

Gobarto może zainwestować 19 mln euro w nową farmę trzody. Komentarz firmy fot. shutterstock.com
0 0

Gobarto SA planuje otworzyć nową hodowlę świń w gminie Wielgie (woj. kujawsko-pomorskie) w ramach inwestycji o wartości około 80 mln zł (19 mln euro) - podaje portal GlobalMeatNews.

Władze gminy stwierdziły, że otrzymały list intencyjny od Gobarto, w którym firma nakreśliła zamiar budowy farmy trzody chlewnej wraz z powiązaną infrastrukturą, w tym biogazownią. - W pierwszej fazie inwestycji projekt utworzy około 50 nowych miejsc pracy w gminie - powiedział GlobalMeatNews, Tadeusz Wiewiórski, burmistrz Wielgie.

Zapytany o spodziewany harmonogram projektu, Wiewiórski powiedział, że firma jeszcze nie podjęła ostatecznej decyzji. Jednakże, aby zbudować farmę trzody chlewnej, Gobarto musiałaby uzyskać wszystkie niezbędne decyzje i pozwolenia, a to - zdaniem władz gminy - może zająć nawet 24 miesiące. Według Wiewiórskiego Gobarto podpisał już wstępną umowę z firmą, która jest właścicielem nieruchomości, w której ma znajdować się hodowla świń.

Informację prostuje jednak Gobarto. - Firma Gobarto nie przesłała do władz gminy listu intencyjnego. W nawiązaniu do ogłoszonej przez gminę zmiany planu zagospodarowania przestrzennego firma przedstawiła wstępna propozycję na ewentualne inwestycje w regionie - podano w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji.

- Zgodnie ze strategią rozwoju Gobarto SA firma poszukuje lokalizacji pod ewentualne fermy zarodowe oraz tuczowe. Jednak nie zapadły żadne decyzje czy deklaracje ze strony Gobarto SA odnośnie nakładów pieniężnych jakie miałyby zostać przeznaczone na tę inwestycję - dodano.

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

Maciej nie duda 14-02-2018, 14:15:

a dlaczego dalej w tak prymitywny sposób manipulujecie kursem akcji Gobarto ?? Niestety nie liczcie, że ktoś wam odda resztę akcji po takich cenach, za darmo ju z dostaliście od skarbu państwa (PZU, PKO, OFE)