PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Gobarto planuje przejęcie kontroli nad Jama. Sprawę bada UOKiK

Gobarto planuje przejęcie kontroli nad Jama. Sprawę bada UOKiK Dariusz Formela, prezes Gobarto SA
0 0

Gobarto planuje przejęcie kontroli nad Jama przez nabycie 100% udziałów w kapitale zakładowym tej spółki.

UOKiK poinformował o zamiarze przejęcia przez Gobarto S.A. kontroli nad Jama sp. z o.o. z siedzibą w Wałbrzychu.

Gobarto należy do grupy kapitałowej Cedrob, która prowadzi działalność przede wszystkim na rynkach: produkcji i wprowadzania do obrotu mięsa drobiowego i wędlin, produkcji i wprowadzania do obrotu mięsa wieprzowego i wędlin oraz hurtowego obrotu mięsem i wędlinami, a także w zakresie produkcji paszy dla zwierząt gospodarskich, produkcji piskląt sztucznie lężonych, hodowli trzody chlewnej i uprawy zbóż. Jest częścią grupy kapitałowej, którą aktualnie tworzy ok. 30 firm z branży rolno-spożywczej z terenu Polski, Ukrainy oraz Niemiec.

Jama Sp. z o.o. jest własnością osób fizycznych - większościowym wspólnikiem jest Marek Piotr Piekaj. Spółka prowadzi działalność na rynku hurtowego obrotu mięsem i wędlinami.

Zamierzona koncentracja przedsiębiorców ma na celu rozszerzenie zasięgu terytorialnego dystrybucji mięsa i wędlin przez spółkę przejmującą kontrolę, w szczególności w zakresie eksportu.

Jak podano, przejęcie Jama Sp. z o.o. wpisuje się w strategię działania Gobarto Spółka polegającą m.in. na rozwijaniu sieci hurtowni oraz poszerzaniu portfolio rynków eksportowych. Dzięki przejęciu kontroli Gobarto rozszerzy zakres działania terytorialnego segmentu dystrybucyjnego i zwiększy ekspansję w zakresie mięsa, drobiu i wędlin.

 

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!