PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Indykpol przyjął nową strategię: ogranicza ofertę i zamknie zakład produkcyjny Eldrob

Indykpol przyjął nową strategię: ogranicza ofertę i zamknie zakład produkcyjny Eldrob fot. Shutterstock
0 0

Indykpol przyjął nową strategię działania zakładającą ograniczenie oferty do wybranych grup asortymentów i wypowiedział też spółce zależnej - Lubuskim Zakładom Drobiarskim Eldrob umowę współpracy produkcyjnej, czego efektem będzie zamknięcie zakładu w Świebodzinie.

- Zarząd Indykpol z siedzibą w Olsztynie ("Emitent") informuje, że dnia 12 marca 2018 roku Rada Nadzorcza Indykpol pozytywnie zaopiniowała przedłożony przez Zarząd Spółki budżet na 2018 rok, który zakłada skoncentrowanie działalności Spółki na produkcji indyczej.  Zarząd przedstawił Radzie Nadzorczej strategię działania Spółki, która zakłada ograniczenie oferty do wybranych grup asortymentów, gwarantujących uzyskanie pozytywnej marży. Z uwagi na nie osiągniecie konsensusu co do warunków dalszej współpracy Indykpol wypowiedział spółce zależnej - Lubuskim Zakładom Drobiarskim Eldrob umowę współpracy produkcyjnej – podała spółka.

Spółka Indykpol podaje, że Lubuskie Zakłady Drobiarskie Eldrob przy obecnie realizowanej skali produkcji nie wykorzystują posiadanych mocy przetwórczych zakładu w Świebodzinie. Dalsze ograniczenie produkcji wynikające z utraty zleceń z Indykpolu spowoduje dalszy wzrost już dziś zbyt wysokich i niekonkurencyjnych kosztów jednostkowych.

- Uwzględniając powyższe, oraz sytuację finansową spółki Zarząd spółki Lubuskie Zakłady Drobiarskie Eldrob przedstawił Radzie Nadzorczej spółki wniosek o zamknięcie zakładu produkcyjnego w Świebodzinie. Opóźnienie tej decyzji może oznaczać brak możliwości wypłaty zobowiązań finansowych wobec pracowników jak również dostawców - podano.

- W związku z powyższym Rada Nadzorcza spółki Lubuskie Zakłady Drobiarskie Eldrob podjęła decyzję o wyrażeniu zgody na zamknięcie zakładu produkcyjnego w Świebodzinie i zobowiązała Zarząd spółki Lubuskie Zakłady Drobiarskie Eldrob do opracowania nowej strategii oraz wyraziła zgodę na podjęcie działań mających na celu zakończenie produkcji w zakładzie w Świebodzinie, w tym likwidacji zakładu pracy. Zarząd spółki Lubuskie Zakłady Drobiarskie Eldrob podjął decyzję o likwidacji zakładu pracy Spółki w Świebodzinie – czytamy dalej w komunikacie Indykpolu.

 

POLECANE

KOMENTARZE: (5)

+ DODAJ KOMENTARZ

Gosc 1072 15-03-2018, 01:47:

Zaczyna sie dawac w znaki polityka pisu w tym roku a mamy dopiero marzec w okolicy pada 5 firma zatrudniajaca do 200 osub

Czytelnik 14-03-2018, 10:47:

koniec znęcania się nad zwierzętami przynajmniej w jednej rzeźni

Maciuś 13-03-2018, 09:07:

Przepracowałem tam 7 lat i nie dziwię się, że tam się stało. Pracowałem w wielu firmach, ale takiego burdelu i "dyzmów" na stołkach jak tam, to nie było nigdzie. To musiało się tak skończyć i mądra konkurencja teraz na ty skorzysta ;).