PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Kosiniak-Kamysz: Samorząd odgrywa bardzo ważną rolę w walce z ASF

Kosiniak-Kamysz: Samorząd odgrywa bardzo ważną rolę w walce z ASF Władysław Kosiniak-Kamysz, fot. PTWP
0 0

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zaprezentował w Kielcach główne założenia programu swej partii na wybory samorządowe, parlamentarne i do europarlamentu. Podkreślił, że ten program to filozofia państwa opartego o samorząd, a nie władzę centralną.

Podczas konferencji prasowej w Kielcach Kosiniak-Kamysz podkreślił, że pierwsza konwencja wojewódzka ludowców nieprzypadkowo odbywa się w stolicy regionu świętokrzyskiego. "To miejsce, gdzie bije serce ruchu ludowego" - powiedział.

"Przez ostatnie lata bierzemy odpowiedzialność za rządy w woj. świętokrzyskim, za sejmik wojewódzki, za wiele powiatów, bardzo dużo gmin. Nasi sympatycy lub członkowie PSL są tutaj burmistrzami, prezydentami i starostami. Ten czas nie został zmarnowany. To widać na każdym miejscu, widać środki europejskie, które zostały zainwestowane i dobrze wydane. Widzę zmodernizowane drogi, wybudowane szkoły, żłobki i przedszkola, zmienione szpitale" - mówił prezes ludowców.

Zaznaczył jednak, że jeszcze wiele w regionie świętokrzyskim pozostało do zrobienia. "Wciąż jakość życia, warunki do mieszkania i wyboru, żeby tutaj zostać, czy wrócić, muszą być jeszcze lepsze" - wskazywał.

Szef PSL zaznaczył, że choć jego ugrupowanie jest faworytem w wyborach samorządowych w woj. świętokrzyskim, to podchodzi z szacunkiem do kandydatów z innych komitetów wyborczych. "Idziemy za czymś, a nie przeciwko komuś. Za mocną małą ojczyzną, za przywróceniem braterstwa, solidarności i sprawiedliwości. Te hasła i wartości dotyczą każdego miejsca w Polsce" - powiedział Kosiniak Kamysz, który przedstawił główne założenia programu "Rzeczpospolita Samorządowa", przyjętego w styczniu tego roku podczas konwencji programowej PSL w Kraśniku.

Prezes stronnictwa podkreślił, że sztandarowym elementem programu jest "Emerytura bez podatku", pod którym zbierane są już podpisy. "Nie wejdziemy w żadną koalicję, dopóki ten program nie zostanie wpisany w umowę koalicyjną. Będziemy dążyć, aby któregoś dnia to weszło w życie, bo szanse na to, aby w tym parlamencie przyjęto tę ustawę, są niewielkie" - zadeklarował.

W programie PSL znalazła się także budowa tzw. "reymontówek", czyli świetlic, gdzie głównie dzieci będą mogły aktywnie spędzać czas, mając zapewnioną fachową opiekę. "Nazwa tych świetlic jest nieprzypadkowa, ponieważ noblista Władysław Reymont był członkiem PSL. Takie świetlice powstają w całej Polsce i będziemy to kontynuować" - zapowiedział szef ludowców.

Kosiniak-Kamysz przypomniał, że "Rzeczpospolita Samorządowa" to całościowy program partii na najbliższą kampanię samorządową, podczas wyborów do europarlamentu i parlamentu.

"Mamy pomysły jak te najbardziej palące problemy w naszym kraju rozwiązać. Nie przyjeżdżamy do ludzi od czasu do czasu, najczęściej tylko podczas kampanii, tak jak to robi strona rządząca(…). Każdego dnia po wyborach ruszamy do pracy, bo każdego dnia trzeba swoim rodakom zdawać raport z tego, jak służy się Polsce. Polityka to jest misja, wyzwanie i zobowiązanie. To nie jest siedzenie w Warszawie z założonymi rękami - nigdy tak nie pojmowaliśmy polityki" - podkreślił prezes PSL.

NASTĘPNA STRONA

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!