PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Podpisano porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju systemów jakości żywności

Podpisano porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju systemów jakości żywności fot. UPEMI
0 0

Organizacje zarządzające krajowymi, akredytowanymi systemami jakości żywności podpisały porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju takich systemów - poinformował prezes Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego Wiesław Różański.

Deklarację podpisały - podczas trwających w Warszawie Międzynarodowych Targów Żywności i Napojów WorldFood Warsaw - Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego, która zarządza systemem "Jakość Tradycja"; Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego (system QMP - Quality Meat Program); Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego UPEMI (QAFP - System Gwarantowanej Jakości Żywności).

Różański wyjaśnił, że chodzi o zacieśnienie współpracy na rzecz dalszego rozwoju systemów jakości uznanych decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za krajowe systemy jakości żywności, oraz akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji (PCA).

Akredytacja to formalne uznanie przez upoważnioną jednostkę akredytującą kompetencji organizacji działających w obszarze oceny zgodności, czyli jednostek certyfikujących, inspekcyjnych lub laboratoriów do wykonywania określonych działań.

Szaf UPEMI podkreślił, że jakość jest siłą polskiego eksportu, a znak jakości umieszczany na produkcie gwarantuje nie tylko, że jest on bezpieczny, ale jest pełnowartościowy, bez zbędnych dodatków, o powtarzalnym składzie, produkowany z wysokiej jakości surowców.

Administratorzy zobowiązali się w dokumencie do kooperacji w zakresie wdrażania strategii promocji polskiej żywności, w tym w szczególności do stosowania znaku "Polska smakuje" w kampaniach informacyjno-promocyjnych, propagowania idei dobrowolnych systemów jakości produktów rolnych i środków spożywczych opartych o systemy certyfikacji i akredytacji wspólnie z Polskim Centrum Akredytacji (PCA), wymiany doświadczeń z zakresu funkcjonowania krajowych systemów jakości w krajach UE.

POLECANE

KOMENTARZE: (2)

+ DODAJ KOMENTARZ

J 16-04-2018, 07:01:

Systemy jakości są dla mikro małych średnich i duzych a przede wszystkim dla producenta rolnego.
HACAP zapewnia bezpieczeństwo. HACAP MUSI BYC a system jakosci moze.Systemy jakości są dobrowolne a te trzy są zarządzane przez rolników oraz małe i średnie przedsiębiorstwa.

Mały biznes 14-04-2018, 20:28:

Następna opracowana strategia w celu zniszczenia małych zakładów mięsnych. Cel jest jeden-zniszczyć małe firmy posiadające własne sklepy mięsne bo one jeszcze jako tako dają sobie radę a jak się je pozamyka to duzi producenci będą mieli monopol na rynku mięsnym. Klienci chodzą do tradycyjnych sklepów mięsnych i to "ich" kole w oczy, że małe masarnie zarabiają i dają radę. Jak to zniszczą wtedy będzie raj... Po to są kolejne certyfikaty, systemy jakości żeby to później nagłośnić w tv, a małe masarnia nie będą tego wdrażać bo i po co im to? Do tego to wszystko kosztuje, masarni nie stać na to. I tak się zniszczy małe zakłady, a później gadanie,że oni są źli, niedobrzy bo nie mają systemu jakości.
Tak się jawnie niszczy mały biznes...
P.s. Po co komu ten system jakości QAFP, itp
Przecież każdy zakład ma wdrożony Haccp? Czy to nie wystarczy? Wystarczy.
Ale dociśniemy tych małych niewyobrażalnymi systemami jakości, oni tego nie zrobią a potem powiemy, że są źli i brzydka i nie spełniają naszych "norm".
I wykończymy mały biznes... Tak to się teraz robi.