PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Polska Meat podsumowała I kwartał 2018 roku - sprostowanie

Polska Meat podsumowała I kwartał 2018 roku - sprostowanie Sebastien Guyon, prezes zarządu Polska Meat, fot. Polska Meat
0 0

Polska Meat zanotowała w I kwartale 2018 roku 21,6 mln zł przychodów ze sprzedaży wobec 33,9 mln zł rok wcześniej. W I kwartale 2018 r. spółka zanotowała stratę netto w wysokości 385,9 tys. zł wobec 616,7 tys. zł zysku netto rok wcześniej.

Redakcja Portalspozywczy.pl przeprasza Spółkę Polska Meat S.A. za opublikowanie 17 maja 2018 r. w niniejszym tekście nieprawdziwej informacji jakoby w I kwartale 2018 r. Spółka zanotowała "stratę netto w wysokości 385,9 mln zł wobec 616,7 mln zł zysku netto rok wcześniej". Prawidłowe wartości to odpowiednio: 385,9 tys. zł i 616,7 tys. zł.

Jak informuje spółka, w pierwszym kwartale 2018 roku przychody ze sprzedaży były niższe aniżeli w porównywalnym okresie roku ubiegłego.

- Jednym z najistotniejszych powodów było ograniczenie przez Zarząd sprzedaży do niektórych klientów z krajów afrykańskich w których występują czasowe trudności w wymianie lokalnej waluty na EUR. W ten sposób Zarząd ograniczył ekspozycję Spółki na klientów którzy mogliby mieć trudności w terminowej realizacji płatności oraz ograniczył ryzyko kursowe. Zarząd obserwuje stopniową poprawę na rynku wymiany walut w tych krajach afrykańskich w miesiącach kwietniu i początku maja i oczekuje powrotu sprzedaży w drugim kwartale do poziomów zbliżonych do poprzednich okresów. Zarząd Spółki będzie nadal wnikliwie obserwować sytuację na tych rynkach i podejmować odpowiednie decyzje biznesowe - czytamy w sprawozdaniu finansowym.

 

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

Obserwator 18-05-2018, 16:34:

Niezłe sprostowanie :-).
Niech mi ktoś wyjaśni czym się różni nowa informacja "prostująca" od starej "prostowanej"?