PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Rząd przekonał firmy do produkcji konserw ze świń skażonych wirusem ASF

Rząd przekonał firmy do produkcji konserw ze świń skażonych wirusem ASF fot. shutterstock
0 0

Mimo początkowego oporu, ministerstwu rolnictwa udało się znaleźć grupę firm, które zgodziły się na zamówienie rządu wyprodukować konserwy ze świń pochodzących ze stref zakażonych wirusem ASF - pisze portal Wirtualna Polska.

Jak podaje portal WP.pl, ministerstwo rolnictwa wypłaca odszkodowania rolnikom, których hodowla została skażona wirusem ASF. Z kolei Beata Szydło wspólnie Krzysztofem Jurgielem zachęcają producentów z branży mięsnej do zagospodarowania świń ze stref zajętych przez wirusa. Ministerstwo zobowiązało się nie podawać danych producentów. 

- To bardzo dobre konserwy, o najwyższej ponad 90-procentowej zawartości mięsa czy tłuszczu. Są bezpieczne, ponieważ surowiec przetworzono w temperaturze ponad 80 st. C, a w tych warunkach wirus ginie. Partia produktu trafiła już do jednej z rządowych agencji - informuje portal.

- Konserwowe szynki, mielonki, pasztety nie są w żaden sposób oznaczane, że surowiec do ich produkcji pochodził z tzw. niebieskich stref (tak określane są siedliska występowania wirusa). Trafią do rolniczych agencji, a te rozdystrybuują towar do jednostek budżetowych. W praktyce wojska, zakładów karnych, szpitali być może nawet szkół. Podkreślmy, że finalne produkty mają być w pełni bezpieczne - pisze WP.pl

POLECANE

KOMENTARZE: (17)

+ DODAJ KOMENTARZ

Hanna 26-09-2017, 21:47:

Ten dr pasikonik to inaczej znachor, piszę same bzdury i nie ma nic wspólnego z lekarzem weterynarii. To są wyrywkowe informacje z internetu niepoparte wiedzą. Pisał to typowy troll z PO atakujący rząd. Artykuł jest tendencyjny i wprowadzający tytułem w błąd czytelników bo zwierzęta te mimo, że pochodziły że stref zapowietrzonych to były badane na obecność wirusa oraz były po kwaranntannie 40 dniowej . Gdybanie tego Pana skierować można do członków opozycji totalnej czytaj wrogiej.

Józrk 26-09-2017, 21:33:

Niemiecka WP nie odróżnia- co to znaczy słowo strefy od słowa zwierzęta zakażone . Ot taka logika opozycji totalnej.

jeden 17-08-2017, 14:56:

konserwy możesz jeść, nie zabije cię ASF choćby nawet tam był
file:///C:/Users/SAMSUNG/Downloads/Odpowiedź%20na%20interwencję%20posła%20Liroy%20Marca%20w%20sp%20ASF.PDF