PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Sokołów przejmuje Gzellę

Sokołów przejmuje Gzellę Bogusław Miszczuk, prezes Sokołów S.A., fot. PTWP
0 0

Grupa Sokołów zapowiedziała powiększenie o spółki należące do Grupy Mięsnej Gzella, producenta wędlin z Borów Tucholskich.

Konsolidacja Sokołowa z Grupą Mięsną Gzella, do której ma dojść w ramach umowy warunkowej, umocni pozycję połączonych podmiotów i ich marek na rynku krajowym i międzynarodowym.

Grupa Mięsna Gzella działa na rynku od ponad 30 lat. Główny zakład firmy zlokalizowany jest
w miejscowości Osie, na obszarze Borów Tucholskich. Jego potencjał produkcyjny pozwala na przetwarzanie ponad 6000 ton mięsa miesięcznie.

Grupa dysponuje również własnym zapleczem logistycznym oraz siecią, największą tego typu
w Polsce, sklepów działających pod marką Delikatesy Mięsne Gzella, rozlokowanych głównie
w Polsce północnej i centralnej.

- Naszą misją jest bycie partnerem dla klientów i konsumentów poprzez zapewnienie wyrobów najwyższej jakości, zgodnych z ich oczekiwaniami i potrzebami oraz zmieniającymi się trendami żywieniowymi. Powiększenie potencjału Sokołowa o Grupę Gzella to kolejny krok w realizacji tych celów. Nasze produkty wzbogacą ofertę dostępną w kanałach dystrybucji Grupy Mięsnej Gzella, a produkty Gzella trafią do szerokiej sieci dystrybucji Sokołów S.A., na którą składa się 39 centrów dystrybucji i 51 sklepów własnych – mówi Bogusław Miszczuk, prezes Sokołów S.A.

- Podejmując decyzję o zmianie kierunku rozwoju Grupy Kapitałowej Gzella, poszukiwaliśmy dla naszej Grupy Mięsnej inwestora o ugruntowanej pozycji i opinii, dającego najlepszą rękojmię utrzymania i rozwoju dotychczasowej działalności, utrzymania miejsc pracy, zagwarantowania zbudowanemu przez nas przedsiębiorstwu najlepszych warunków umacniania pozycji rynkowej, doskonalenia profilu i jakości produkcji, budzącego zaufanie siłą marki oraz dotychczasowymi dokonaniami. Sokołów spełnia wszystkie te oczekiwania – powiedział Mirosław Gzella, założyciel i główny udziałowiec Grupy Mięsnej Gzella.  

– Sokołów to inwestor branżowy dysponujący ogromnym doświadczeniem i najbardziej zaawansowanym know-how w branży. Dzięki pozyskaniu tak solidnego partnera jestem spokojny o to, że pracownicy będą mieli stabilne i atrakcyjne warunki pracy, a Gmina Osie, która rozwijała się z nami przez 33 lata, dalej będzie wspierana w działaniach na rzecz poprawy standardów życia naszych mieszkańców. Jestem przekonany, że stworzona przeze mnie firma pozostanie na ścieżce dalszego podnoszenia konkurencyjności i efektywności oraz zyska dodatkowy impuls do innowacyjnego rozwoju i ekspansji na rynki międzynarodowe – podsumowuje Mirosław Gzella.

Finalizacja transakcji wymaga uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji
i Konsumentów. 

POLECANE

KOMENTARZE: (11)

+ DODAJ KOMENTARZ

anonymous 26-03-2018, 20:39:

no i zgoda jest, co dalej... to sie okaże. oby zmiany przyszly niewczesniej jak po sezonie...

Ev 16-02-2018, 20:50:

Najpierw niech uzyska zgodę, a do tego jest dłuższa droga. To połączenie firmie Gzella nie wyjdzie na dobre, a na pewno nie jej pracownikom i klientom. To już nie będą te same wyroby. Żal.

Dobra wiadomość 14-02-2018, 08:47:

#exSokół. No i dlatego Sokołów kupił największą sieć sklepów detalicznych, żeby ją łaskawie zamknąć. Jaki miałby w tym cel? Przecież to nie jest ta sama grupa klientów.