PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

SuperDrob chce przejąć kontrolę nad ŁukPasz Sp. z o.o.

SuperDrob chce przejąć kontrolę nad ŁukPasz Sp. z o.o. Zakład SuperDrob S.A. w Łodzi, fot. mat. pras.
0 0

28 grudnia 2017 r. do UOKiK trafił wniosek w sprawie przejęcia kontroli przez należącą do SuperDrobu spółkę Integra nad ŁukPasz sp. z o.o. z siedzibą w Karczewie.

Koncentracja polega na zmianie sposobu sprawowania kontroli nad ŁukPasz sp. z o.o. z kontroli sprawowanej wspólnie przez Integra sp. z o.o. oraz Rolmex S.A. na kontrolę sprawowaną wyłącznie przez Integra sp. z o.o.

ŁukPasz sp.  z o.o. jest przedsiębiorcą, który został powołany w celu budowy zakładu mieszania i produkcji pasz w którym będą produkowane pasze dla drobiu.

Integra sp. z o.o. jest przedsiębiorcą należącym do Grupy SuperDrob, z kolei Rolmex S.A. jest przedsiębiorcą dominującym Grupy Rolmex. Obie grupy prowadzą działalność głównie w zakresie produkcji i sprzedaży świeżego mięsa drobiowego oraz przetworzonego mięsa drobiowego.

W wyniku koncentracji, ŁukPasz sp. z o.o. stanie się podmiotem kontrolowanym przez Grupę SuperDrob, a nie jak obecnie współkontrolowanym przez Grupę SuperDrob oraz Grupę Rolmex.

Także 28 grudnia 2017 r. do UOKiK trafił wniosek w sprawie nabycia przez SuperDrob Zakłady Drobiarsko – Mięsne S.A. z siedzibą w Karczewie części mienia Indykpol S.A. z siedzibą w Olsztynie, o czym informowaliśmy (czytaj więcej).

Koncentracja polega na nabyciu przez SuperDrob Zakłady Drobiarsko – Mięsne S.A. części mienia Indykpol S.A. obejmującego zakłady produkcyjne Indykpol S.A. w Lublinie oraz Turce. Nabywane mienie przeznaczone jest głównie do prowadzenia działalności w zakresie produkcji oraz sprzedaży mięsa kurczęcego, a także w mniejszym zakresie do sprzedaży pasz dla drobiu oraz piskląt kurczęcych.

SuperDrob Zakłady Drobiarsko – Mięsne S.A. jest podmiotem dominującym Grupy SuperDrob, z kolei Indykpol S.A. jest podmiotem należącym do Grupy Rolmex. Obie grupy prowadzą działalność głównie w zakresie produkcji i sprzedaży świeżego mięsa drobiowego oraz przetworzonego mięsa drobiowego.

POLECANE

KOMENTARZE: (2)

+ DODAJ KOMENTARZ

Kura_Export 10-01-2018, 14:44:

kto to pisał, bełkot z google translator.

Zzzzzz 10-01-2018, 10:15:

Absurdalny tytuł i artykuł. Po pierwsze nie od Indykpolu a od Rolmex po drugie Rolmex nie jest właścicielem Indykpolu. Takie błędy dyskwalifikują autora