PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Tarczyński: Obecność na giełdzie przynosi nam więcej zagrożeń niż korzyści

Tarczyński: Obecność na giełdzie przynosi nam więcej zagrożeń niż korzyści fot. mat. pras.
0 0

- Widzimy, że obecnie status spółki giełdowej przynosi nam więcej zagrożeń niż korzyści, np. przyczynia się do osłabiania naszej pozycji konkurencyjnej na wymagającym rynku i utrudnia negocjacje z odbiorcami oraz z dostawcami. Przy naszej strukturze akcjonariatu, z dominującym silnym właścicielem oraz możliwej do osiągnięcia skali działalności, status spółki niepublicznej jest dla nas korzystniejszy - tłumaczy Dawid Tarczyński - czytamy na Money.pl

Tarczyński zamierza w 2018 roku wydać kilkanaście milionów złotych na marketing. W planach są też nowe inwestycje.

- Widzimy konieczność ponoszenia dużych wydatków w najbliższych latach na kreację nowych produktów w kategorii przekąsek mięsnych, zwiększenie mocy produkcyjnych, zwłaszcza w obszarze konfekcji, pakowania i ekspedycji, co ma związek z koncentracją w przyszłości na małych formach pakowania oraz utrzymywaniu najwyższej jakości produktów - informuje o planach firmy Dawid Tarczyński, dyrektor EJT Investment (główny akcjonariusz Tarczyńskiego).

Średnioroczne wydatki inwestycyjne spółki w latach 2015-2016 wynosiły około 45 mln zł. W roku 2017 były ponad dwukrotnie wyższe, a jak wynika z zapowiedzi, w kolejnych dwóch latach mogą być jeszcze większe.

Tarczyński przyznaje, że aby rosnąć spółka zmuszona jest szukać nowych odbiorców poza granicami kraju, choć ekspansję zagraniczną traktuje po części jako konieczność.

Po raz kolejny z ust przedstawiciela firmy padło zapewnienie, że rodzina Tarczyńskich nie zamierza w przyszłości odsprzedawać spółki innemu inwestorowi.

- Tarczyński jest w pełni polską firmą i chcemy, aby taką pozostała. W spółce zapewniona jest sukcesja - zapewnia Dawid Tarczyński. 

Więcej na Money.pl

 

POLECANE

KOMENTARZE: (5)

+ DODAJ KOMENTARZ

rick 05-02-2018, 15:27:

Całkowicie polska firma... Buhaha :D:D:D czyżby banki upominały się o pieniążki za te wszystkie "inwestycje"?

Czytelnik 04-02-2018, 14:16:

mięso jest szkodliwe dla zdrowia, nieetyczny biznes

pracownik 30-01-2018, 21:26:

cedrob to już ich kupił tylko po cichu... najpierw wycofanie z giełdy potem sprzedaz. a wycofać muszą najpierw bo nie chce cedrob zeby było tak jak z dudą(gobarto)