PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Tarczyński z kursem sporo wyżej od ceny z wezwania

Tarczyński z kursem sporo wyżej od ceny z wezwania fot.: Tarczynski
0 0

W najbliższy poniedziałek odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy Tarczyńskiego, na którym głosowana będzie zgoda na sfinansowanie przez spółkę nabycia do 6 mln akcji własnych - informuje gazeta Parkiet.

Tarczyński chce przystąpić jako dłużnik solidarny do kredytu udzielonego spółce EJT, podmiotu zależnego od Elżbiety i Jacka Tarczyńskich.

W grudniu wezwanie na 6 mln akcji Tarczyńskiego ogłosił główny akcjonariusz, spółka ETJ Investments, także należąca do małżonków Tarczyńskich. Cena akcji została wyznaczona po 10,5 zł. Zapisy potrwają do końca lutego.

Spółka ETJ Investments jest większościowym akcjonariuszem Tarczyńskiego i posiada 38,31 proc. akcji, które dają jej 51,21 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. Jednak wśród pozostałych akcjonariuszy znajduje się aż osiem otwartych funduszy emerytalnych, które nie muszą się zgodzić na sprzedaż walorów w wezwaniu, po cenie sporo niższej od aktualnego kursu. Fundusze kontrolują łącznie ponad 35 proc. akcji i ponad 27 proc. głosów na WZA. Samo OFE Aviva kontroluje 11,36 proc. głosów, a OFE NN ma 6,96 proc. głosów.

Całość w Parkiecie.

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

Dan 13-01-2018, 14:14:

Wpierw wydoili drobnych a teraz jak firma przynosi zyski to najlepiej się zwinąć i to za grosze. Nikt nie powinien im się zapisać nawet na 1 akcje.