PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Właściciel Drobimeksu będzie sprzedawać wegańskie burgery w Niemczech

Właściciel Drobimeksu będzie sprzedawać wegańskie burgery w Niemczech fot. shutterstock
0 0

Największy niemiecki producent drobiu Grupa PHW rozpoczyna współpracę w zakresie sprzedaży i dystrybucji z amerykańskim Beyond Meat wytwarzającym „mięso z roślin”. Poprzez partnerstwo z Beyond Meat niemiecki potentat będzie jedynym dystrybutorem "rewolucyjnych burgerów roślinnych" pod marką Beyond Burger na rynku niemieckim - informuje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz.

Grupa PHW postrzega projekt jako kolejne wyzwanie i szansę dla dalszego rozwoju przedsiębiorstwa poprzez dywersyfikację prowadzonej działalności w sektorze produktów convenience i asortymentu wegańskiego. Amerykanie skorzystają z atrakcyjnego know–how i ekspansywnej sieci dystrybucji niemieckiego partnera strategicznego.

Dla kalifornijskiego Beyond Meat moment wejścia na rynek europejski poprzez dystrybucję w Niemczech to ważny etap w ekspansji międzynarodowej i być może przełomowy moment w historii firmy. Z kolei dla niemieckiego potentata jest to kolejny krok w niecodzienne projekty. Wcześniej Grupa PHW zainwestowała w izraelski startup SuperMeat, który niebawem ma dostarczać na rynek mięso wyhodowane w laboratorium (czytaj więcej)

Ideą projektów realizowanych przez Beyond Meat jest zastąpienie białka zwierzęcego mięsem wytwarzanym z roślin. W swoim portfolio firma posiada szereg innych produktów z „mięsa drobiowego i wołowego” oraz zapowiada wprowadzenie „kiełbas” na bazie roślin. W Stanach Zjednoczonych produkty tej firmy posiada w swojej ofercie ponad 25 tysięcy sklepów spożywczych i restauracji.

Grupa PHW od 2002 roku jest właścicielem szczecińskich zakładów Drobimex.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!