PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

ZM Warmia: W mediach społecznościowych edukujemy na temat zalet wołowiny

ZM Warmia: W mediach społecznościowych edukujemy na temat zalet wołowiny Bartosz Jankowiak, kierownik marketingu i sprzedaży regionalnej Zakładów Mięsnych „Warmia”. Fot. ZM "Warmia"
0 0

- Media społecznościowe są ważnym elementem naszej strategii, ponieważ pozwalają dotrzeć bezpośrednio do konsumenta. Poprzez Facebooka i Instagrama staramy się edukować odbiorców na temat świadomego odżywiania i zalet wołowiny, która jest bardzo zdrowym rodzajem mięsa - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Bartosz Jankowiak, kierownik marketingu i sprzedaży regionalnej Zakładów Mięsnych „Warmia”.

Bartosz Jankowiak przekonuje, że jednym ze strategicznych celów ZM Warmia, realizowanym m.in. poprzez social media, jest pokazanie Polakom jak smaczna i prosta w przyrządzaniu jest wołowina i że nie należy się jej bać.

- Oprócz tego zamieszczamy informacje także o pozostałych rodzajach mięs i wędlin z naszej oferty, które mogą być elementem zdrowej i zbilansowanej diety. Ważne jest dla nas, aby klienci świadomie wybierali produkty ze sprawdzonych źródeł, ponieważ wzrost ich wiedzy na ten temat wpłynie pozytywnie na naszą sprzedaż - dodaje.

Zakłady Mięsne Warmia swoją obecność w mediach społecznościowych, a dokładniej na Facebooku i Instagramie, rozpoczęły niedawno, bo w październiku 2017 roku. 

Bartosz Jankowiak przyznaje, że od momentu zwiększenia aktywności "Warmii" w social media oraz w mediach tradycyjnych, firmie udało się nawiązać współpracę z kilkoma nowymi kontrahentami.

- Jeśli chodzi o sprzedaż detaliczną, na razie minęło za mało czasu, by zarejestrować znaczące różnice w wynikach sprzedaży. Z pewnością odnotowujemy większe zainteresowanie marką ZM Warmia, ponieważ wiele osób na Facebooku pyta, gdzie można znaleźć nasze produkty i w jakim miejscu znajdują się nasze sklepy firmowe. Jest to dla nas jasny sygnał, że odbiorcy są głodni wiedzy na temat wyrobów wysokiej jakości produkowanych przez lokalne firmy - dodaje.

Kierownik marketingu i sprzedaży regionalnej Zakładów Mięsnych „Warmia” przyznaje, że do tej pory nie zdarzyło się, by ktoś źle reagował na działania firmy w mediach społecznościowych.

- Może to wynikać z faktu, że Zakłady Mięsne Warmia znane są z przestrzegania europejskich norm hodowli i uboju zwierząt. Co ważne, część naszej wołowiny pochodzi z własnego gospodarstwa, gdzie bydło wypasane jest na okolicznych pastwiskach. Oczywiście liczymy się z tym, że ktoś może mieć inne poglądy, dlatego nikogo nie namawiamy do jedzenia mięsa, lecz pokazujemy, że jest zdrowe i warte uwagi. Bardzo dbamy o nasz dobry wizerunek i starannie dobieramy swoich dostawców, więc spotykamy się raczej z pozytywnymi opiniami na nasz temat - podsumowuje.

Czy branży mięsnej wolno w mediach społecznościowych więcej czy mniej niż innym producentom żywności? Jakie sytuacje kryzysowe czekają na firmy mięsne w social media i jak ich uniknąć? Zapraszamy do lektury analizy w naszej Strefie Premium.

POLECANE

KOMENTARZE: (2)

+ DODAJ KOMENTARZ

Joanna 14-03-2018, 10:34:

to nie jest edukacja, to jest propaganda

Czytelnik 08-03-2018, 07:11:

mięso zwłaszcza wołowina jest szkodliwe dla zdrowia, firmy mięsne będą płacić w przyszłości odszkodowania jak firmy tytoniowe, jeśli się nie mówi o złych stronach, lecz o zaletach to nie mamy do czynienia z edukacją lecz propagandą, Światowa Organizacja Zdrowia od lat apeluje o ograniczenie spożycia wszelkiego mięsa