PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Borawski, Mlekpol: Sytuacja na rynku mleczarskim jest przyzwoita

Borawski, Mlekpol: Sytuacja na rynku mleczarskim jest przyzwoita Edmund Borawski, prezes Mlekpolu /fot.żelaznastudio
0 0

- Sytuację na rynku mleczarskim, zarówno światowym jak i polskim, po I połowie 2017 r. można określić jako przyzwoitą. Ceny mleka w skupie ustabilizowały się na poziomie wyższym, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego o ok. 20 proc. To bardzo korzystna sytuacja dla producentów mleka. Po niełatwym okresie wahań rynkowych, łatwiej im uregulować zobowiązania, choć muszą pamiętać o zmienności rynku produktów mleczarskich - mówi Edmund Borawski, Prezes Zarządu Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie.

Zdaniem prezesa, ceny wyrobów mleczarskich na rynkach światowych można również określić jako dość stabilne. Ta sytuacja wynika z wysokiej ceny tłuszczu mlecznego (masła, śmietanki, serów dojrzewających). Podobnie sytuacja ma się w SM Mlekpol.

– Popyt na nasze wyroby wciąż jest dość duży zarówno na rynku krajowym, który jest naszym priorytetem, jak również u odbiorców zagranicznych - dodaje Edmund Borawski.

Zmiany w sektorze mleczarskim w Polsce oraz jego dobrą kondycję widać na przykładzie wzrostu skupu w SM Mlekpol. Ten przetwórca z roku na rok zwiększa własną bazę skupową, a w obecnym roku przewidywany jest kolejny rekord pod względem ilości zakupionego surowca. 

Więcej na farmer.pl.

POLECANE

KOMENTARZE: (2)

+ DODAJ KOMENTARZ

Źródło 10-08-2017, 16:07:

Bajki...jak zawsze

Ja 08-08-2017, 22:44:

Cała branża aż huczy o MLEKPOLU. Prawda to z milionowymi karami czy ktoś bajki puszcza w eter ???