PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Danone podkreśla długofalową współpracę z rolnikami

Danone podkreśla długofalową współpracę z rolnikami Marek Wojtyna /fot. Danone
0 0

Przede wszystkim stawiamy na szeroką i długofalową współpracę z polskimi rolnikami. Z dostarczanego przez nich mleka, powstają wszystkie nasze produkty wytwarzane w fabryce Danone w Bieruniu – powiedział serwisowi portalspożywczy.pl Marek Wojtyna, prezes Danone Sp. z o.o. oraz dyrektor rynku Polska i Kraje Bałtyckie

Są to zarówno produkty, przeznaczone na rynek polski, jak i eksportowane do przeszło 20 innych krajów. - Współpracując z lokalnymi dostawcami, wspólnie dbamy o wysoką jakość mleka, ale też realizujemy innowacyjne programy. Wierzymy, że w polskim rolnictwie przyszedł czas na pokolenie, które nie boi się wyzwań, jest otwarte na nowe rozwiązania, dzięki czemu w naturalny sposób zmienia stereotypowy wizerunek polskiego rolnika – mówi Marek Wojtyna.

Zwraca uwagę, że w naszym kraju aż 90 proc. gospodarstw mlecznych to gospodarstwa rodzinne. - Te, działające jak małe firmy, mają większą szansę na stabilny rozwój na dynamicznym rynku mleka. Dlatego wspólnie z Fundacją TROP stworzyliśmy innowacyjny program ,,Nowe Pokolenie Rolników”, który ma na celu wspieranie dobrze prosperujących gospodarstw rolnych, tak by rolnicy rozwinęli swoje umiejętności zarządzania gospodarstwem, jak firmą. Jako pierwsi w Polsce pracujemy z rolnikami oferując profesjonalny coaching oraz trening personalny – mówi prezes Danone.

Program pozwala rozwijać zarówno umiejętności miękkie, jak i umiejętności zarządzania gospodarstwem w nowoczesny sposób. Firma prowadzi też drugi program – DanEdu, w ramach którego wspólnie z dostawcami mleka Danone organizuje specjalne lekcje w gospodarstwach. - Dzięki temu dzieci ze szkół mogą na własne oczy zobaczyć skąd pochodzi mleko, dowiedzieć się jak powstaje jogurt oraz poznać zasady prawidłowego odżywiania. Te nietypowe lekcje biją rekordy popularności wśród dzieci. Inicjatywa ta jest jednym z wielu działań, które wpisują się w realizowaną przez nas misję, mówiącą o niesieniu zdrowia przez żywność – mówi prezes Wojtyna.

O wpływie tych i innych inicjatyw Danone na społeczeństwo, środowisko oraz gospodarkę mówimy więcej w opublikowanym niedawno ,,Raporcie Wpływu”, do którego lektury zachęcam – dodaje.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!