PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Danone zapowiada inwestycje w produkcję i marki

Danone zapowiada inwestycje w produkcję i marki Harry Klompe, fot. Danone
0 0

Polska jest dla firmy Danone ważnym krajem. Dlatego w nadchodzących latach będziemy inwestować w rozwój produkcji i nasze marki. To oznacza kolejne nowe kampanie i nowości produktowe - powiedział w rozmowie z serwisem portalspożywczy.pl Harry Klompe, Dyrektor Generalny Danone Polska.

Podkreśla, że Danone wierzy, że odpowiedzialność nie kończy się wraz z zamknięciem bram fabryki. - Chcemy wychodzić poza tworzenie wartości ekonomicznej. Zależy nam na tym, by budować wartość w obszarach ważnych dla polskiego społeczeństwa np. poprzez programy dotyczące żywienia takie jak „Podziel się posiłkiem” czy „Śniadanie daje moc”, w które zamierzamy nadal inwestować. Stale obserwujemy rynek i reagujemy na nowe wyzwania pojawiające się w obszarze naszej ekspertyzy – mówi Harry Klompe.

Akcentuje fakt, iż lokalne marki Danone dobrze radzą sobie na polskim rynku. - Danio jest liderem w swojej kategorii serków homogenizowanych. Znaczącą dynamiką wzrostu odznacza się również Fantasia. Warto podkreślić, że nasze innowacje produktowe zostały przez konsumentów bardzo dobrze przyjęte. Mam tu na myśli Danio SHAKE IT oraz nowe Danonki i Danio na wynos w wygodnych saszetkach – dodaje Dyrektor Generalny Danone Polska.

Zakład produkcyjny Danone działa w Bieruniu od 1997 roku. Po przeprowadzonej w latach 2015-2017 gruntownej modernizacji zakład specjalizuje się w produkcji jogurtów i serków, w tym pakowanych w nowoczesne saszetki z zamknięciem. W fabryce funkcjonuje 15 linii produkcyjnych, na których powstaje 269 produktów marek, m.in. Danone, Danonki, Danio, Gratka, Fantasia i Activia. W zakładzie zatrudnionych ponad 900 pracowników.

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

obs 13-06-2017, 10:06:

ale bzdury....