PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

EDA obradowało o przyszłości mleczarstwa

EDA obradowało o przyszłości mleczarstwa Fot. Shutterstock
0 0

Około 200 ekspertów i menadżerów mleczarstwa zebrało się w Brukseli na Konferencji EDA - Polityka Mleczarska 2018. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Europejskie Mleczarstwo – Nasza Droga Naprzód” w 21 marca.

Lista prelegentów oraz organizacja konferencji podkreśliła wnikliwe, pro-europejskie podejście sektora mleczarskiego UE. Podczas pierwszej sesji debatowano o stanie aktualnym, priorytetach i przyszłych opcjach wobec dyskusji o CAP2 po 2020 r., z udziałem Ministra Bułgarii Dr. Tzvetana Dimitrova (Minister Rolnictwa) i Toma Tynana, członka Gabinetu Komisarza UE Phila Hogana.

Minister Dr Dimitrow podkreślił, że “Głównym priorytetem aktualnej Prezydencji Bułgarii UE jest zorganizowanie efektywnej debaty nad modernizacją i uproszczeniem CAP oraz nad jej adekwatnym finansowaniem”

Odnosząc się do przyszłości CAP, Tom Tynan (Gabinet Komisarza EU Phila Hogana) stwierdził, że ze strony mleczarstwa , olbrzymi wkład sektora dla miejsc pracy w UE, inwestycji i wzrostu przypomina znaczenie ochrony produktów mlecznych: „ To jest to co nazywam stosunkiem jakości do ceny”. Odnośnie Brexitu Tom Tynan podkreślił, że “potrzebujemy odpowiednio dobrej umowy dla naszego przemysłu”.

Następnie Jacques Creyssel, CEO francuskiej organizacji handlowców FCD, wskazał na odpowiedzialność handlowca w 21 wieku, jako kluczowy temat dla sektora handlu. W reakcji na prezentację Petera Giørtz-Carlsena, stwierdził : “musimy wychodzić naprzeciw oczekiwań konsumentów, bez względu na to czy bazują one na faktach czy emocjach”

Prowadzący sesję Wim Kloosterboer (FrieslandCampina & przewodniczący Komitetu EDA Handel&Ekonomia), podsumował, że: „najbardziej ważnym przesłaniem jest potrzeba zwiększenia współpracy i lepszej komunikacji pomiędzy przemysłem mleczarskim UE a handlowcami, jako droga naprzód dla osiągania wspólnych sukcesów w przyszłości”

W drugiej sesji nt. ‘Fakty czy Fakty Alternatywne: co kieruje mleczarstwem?’ Peter Giørtz-Carlsen, Wice-prezydent Arla Foods na Europę wezwał słuchaczy do podjęcia działań: - Musimy budować nowe związki z konsumentami, naświetlając unikalne wartości odżywcze i nasz zrównoważony środowiskowy rozwój – mówił Peter Giørtz-Carlsen.

Tłumaczenie materiałów EDA, wykonane przez Krajowe Stowarzyszenie Mleczarzy jest sfinansowane ze środków Funduszu Promocji Mleka.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!