PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Izrael chce zróżnicować źródła importu produktów mleczarskich i wołowiny

Izrael chce zróżnicować źródła importu produktów mleczarskich i wołowiny Fot. Shutterstock
0 0

Polscy producenci mają wielką szansę odnaleźć się na izraelskim rynku wołowiny i produktów mlecznych. Jeszcze niedawno rząd Izraela, chcąc zróżnicować źródła importu tych produktów i zmniejszyć ich ceny, zachęcał europejskich importerów do wejścia na nasz rynek.

Poza tym, już w tej chwili Polska eksportuje do Izraela znaczne ilości żywności przetworzonej i mrożonej. Wartość eksportu w tych sektorach z roku na rok rośnie. - Jako pracownicy Departamentu Handlowego Ambasady Izraela widzimy duży potencjał we współpracy między naszymi krajami.

Jeśli zaś chodzi o produkty izraelskie, Departament Handlowy Ambasady Izraela uważa, że istnieje nisza na zdrową żywność: produkty organiczne, wyroby niezawierające glutenu, laktozy, cukru, a także żywność wegetariańską. Spodziewa się również wzrostu importu produktów świeżych.

- Gorąco zachęcamy polskich dystrybutorów i importerów do wizyty w Izraelu i spotkań z producentami żywności, a także odwiedzania izraelskich pawilonów na europejskich targach żywności, np. Anuga, Sial, czy Fruit Logistica, które są świetną okazją do nawiązania współpracy z nowymi kontrahentami i prowadzenia bezpośrednich rozmów między przedsiębiorstwami. Departament Handlowy posiada duże doświadczenie w organizowaniu takich wizyt i chętnie pośredniczymy w nawiązywaniu kontaktów pomiędzy firmami z Polski i Izraela – mówią serwisowi portalspożywczy.pl przedstawiciele Departamentu Handlowego Ambasady Izraela w Warszawie.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!