PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Kolejny rok kampanii Mamy kota na punkcie mleka

Kolejny rok kampanii Mamy kota na punkcie mleka fot. materiały prasowe
0 0

Polska Izba Mleka przypomina o kolejnym, rozpoczętym roku ogólnopolskiego programu „Mamy kota na punkcie mleka” realizowanego przez Polską Izbę Mleka oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Projekt trwa cały 2018 rok, a udział w nim jest bezpłatny.

Do udziału zachęcamy wszystkie szkoły podstawowe (klasy I-III), które uczestniczyły w programie w zeszłych latach, jak również zapraszamy gorąco nowe szkoły, które chciałyby wprowadzić program do swojej placówki. Dzięki tej inicjatywie dzieci mają okazję poprzez zabawę dowiedzieć się o wartościach mleka i produktów mlecznych oraz korzyściach z nich płynących. Celem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat.

W ramach kampanii organizowany jest szereg konkursów, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody, zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli. Ponadto udział w programie zapewnia szeroki wybór materiałów edukacyjnych i gadżetów. Szczególnym wydarzeniem są spotkania z mlecznym bohaterem – Kotem Mleczysławem – jak również wiele innych atrakcji.

Dlatego też niezwykle istotne jest przyzwyczajanie najmłodszych do spożywania różnego rodzaju pożywienia. Jakie produkty należy uwzględnić w diecie dziecka? Odpowiedź znajdziemy w piramidzie zdrowego żywienia, która ukazuje jakie artykuły spożywcze powinniśmy wybierać. W codziennym jadłospisie nie powinno zabraknąć m.in. produktów zbożowych, owoców i warzyw, mleka i produktów mlecznych, mięsa, ryb, jaj orzechów, nasion strączkowych, a także zdrowych tłuszczów roślinnych. Istotne jest także uwzględnienie wody, aktywności fizycznej oraz ograniczenie soli. Na szczególną uwagę zasługuje szeroka gama produktów mlecznych jak: mleko, jogurt, maślanka, kefir, sery białe i żółte, które stanowią prawdziwą bombę witaminowo-mineralną złożoną z wapnia, magnezu, potasu, witamin z grupy B, witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A, D, E, K) zapewniających prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Ponadto produkty mleczne są źródłem łatwo przyswajalnego białka.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!