PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Kto jest odpowiedzialny za wzrost światowej produkcji mleka?

Kto jest odpowiedzialny za wzrost światowej produkcji mleka? fot. shutterstock
0 0

Oczekuje się, że do 2030 r. światowa produkcja mleka przekroczy 1 mld t. Oznacza to roczny wzrost o 16 milionów t, porównywalny do średniego rocznego wzrostu ostatniej dekady. - czytamy w serwisie farmer.pl.

Według prognoz Indie będą stanowić 35 proc. tego wzrostu, co wynika m.in. z rosnącego spożycia świeżych produktów mlecznych. Jednak nie oczekuje się, że Indie rozwiną handel na rynku światowym, z wyjątkiem sporadycznych przypadków, gdy wzrosną ceny odtłuszczonego mleka w proszku.

W Chinach oczekiwany wzrost produkcji mleka będzie znacznie mniejszy (+700 000 t rocznie). Natomiast wyższa podaż mleka spodziewana jest w innych krajach azjatyckich, średnio 2,3 miliona ton mleka wyprodukowanych dodatkowo każdego roku, głównie w Pakistanie. W Afryce wzrost produkcji mleka (+1,3 mln t rocznie) nastąpi głównie w jej wschodnich regionach.

Przewidywany wzrost w krajach rozwiniętych UE (średnio 1,4 miliona t rocznie) będzie większy niż spodziewane wzrosty w Nowej Zelandii i USA, głównych konkurentach UE.

Całość na farmer.pl.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!