PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Moda na pasze bez GMO to strzał do własnej bramki

Moda na pasze bez GMO to strzał do własnej bramki Tadeusz Proczek /fot. PTWP
0 0

Jest dużo chwytów marketingowych - obecnie mamy modę na przechodzenie na mleko bez paszy GMO. Moim zdaniem, sami mleczarze sami strzelili sobie gola, gdyż jak wszyscy wiedzą w mleku nie ma GMO – powiedział serwisowi portalspożywczy.pl Tadeusz Proczek, prezes OSM w Grodzisku Mazowieckim.

- Mamy tę świadomość, że rolnicy, aby pozyskać lepszej wartości pasze kupują dodatkowe komponenty na bazie białka sojowego, które jest głównie białkiem soi genetycznie modyfikowanej. W związku z tym, mamy pewnego rodzaju problem. Jeżeli w mleku nie stwierdzamy GMO, to jeśli pasze – w większości przypadków mają dodatek białka sojowego. Natomiast całe zamieszanie wokół pasz z GMO, spowodowało to, że mówi się produkt bez GMO. Tymczasem chcę jasno powiedzieć, że pasza GMO nie przechodzi do mleka. W mleku nie ma GMO – nawet, jeśli jest ono w paszy, to żadne badania nie wykażą, że jakieś pozostałości GMO są w mleku – podkreśla prezes Proczek.

W jego opinii, nie chodzi tylko o mleko, ale o cały łańcuch żywieniowy. - Rolnicy argumentują, że mogą stosować białko sojowe genetycznie nie modyfikowane, ale jest ono droższe. W tej sytuacji chcą otrzymywać wyższą cenę za surowiec. W związku z tym jest to niepotrzebne zamieszanie wywołane przez samą branżę. Co gorsza, teraz sieci handlowe także chcą produkty bez GMO, ale nie są chętne aby płacić za nie więcej – podkreśla prezes OSM Grodzisk Mazowiecki.

POLECANE

KOMENTARZE: (8)

+ DODAJ KOMENTARZ

BIBLIOTEKARZ 28-02-2018, 05:45:

DO STOK -------- TO TY JESTEŚ TUMAN !!!!!!!!!!!!!!!!!! GMO--- TO CHWYT MARKETINGOWY !!!!!!!!!!!!!! NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z PRZECHODZENIEM DO PRODUKTÓW !!!!!!!!!!! GDYBY TAK BYŁO --- TO PO ZJEDZENIU MIĘSA- UROSŁY BY NAM ROGI. TUMANIE ODSYŁAM DO LEKTURY-- INŻYNIERII GENETYKI ROŚLIN !!!!!!!!!! TO ZWYKŁE NACIĄGANIE ROLNIKÓW NA ZAKUP DROŻSZEJ PASZY.

stok 27-02-2018, 17:09:

Boże co za niewykształcony gość !!! tuman niech sie nie wypowiada

hodża nasredin 27-02-2018, 10:59:

@edcxsw
Nie mów tego głośno bo Dobra Zmiana zabierze 500+, a nakaże jeść kukurydzę.