PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Polski eksport mleczarki do Algierii nie ucierpi

Polski eksport mleczarki do Algierii nie ucierpi Maciej Stepień /fot. PTWP
0 0

Decyzja rządu algierskiego o ograniczeniu importu produktów rolno-spożywczych tylko w niewielkim stopniu dotknie polskie firmy mleczarskie – powiedział serwisowi portalspożywczy.pl Maciej Stępień, prezes Związku Pracodawców, Eksporterów i Importerów Produktów Mleczarskich.

Mimo, że lista produktów jest długa, Maciej Stępień wskazuje, że w informacji Głównego Lekarza Weterynarii, jest wyłączenie mleka w proszku, jako produktu strategicznego. - Można owszem przewidywać, że wolumen eksportu mleczarskiego troszeczkę spadnie, ale nadal ten eksport będzie możliwy – mówi prezes Stępień.

Mleko w proszku jest głównym produktem mleczarskim sprzedawanym do Algierii.

- Niedawno odbył się wielki przetarg rządu algierskiego na pełne i odtłuszczone mleko w proszku. Większość pełnego mleka w proszku zakontraktowały firmy z Nowej Zelandii i Ameryki Południowej, ale OMP w większości będzie pochodziło z Unii Europejskiej, w tym z Polski. Realizacja przetargu ma trwać do maja br. - mówi Maciej Stępień.

W tym momencie nie wiadomo jeszcze dokładnie ile mlecznego proszku trafi do Algierii z Polski, ale zdaniem naszego rozmówcy będą to tysiące ton.

O wstrzymaniu importu produktów rolno-spożywczych przez Algierię można przeczytać tutaj.

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

mleczarz 12-01-2018, 14:50:

nie byłbym tego taki pewny , podobno z Polski nie będzie nic