PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Polskie firmy mleczarskie jadą na targi Sial China 2018

Polskie firmy mleczarskie jadą na targi Sial China 2018 Fot. Shutterstock
0 0

16 maja br. rusza kolejna edycja targów żywności SIAL w Szanghaju. Targi są czwartą pod względem wielkości tego typu imprezą na świecie. Tereny wystawiennicze podzielone będą na 14 hal, rozłożonych na blisko 162.000 m2. Szacuje się że w bieżącym roku w Targach weźmie udział ponad 3.400 firm i 110.000 specjalistów sektora reprezentujących ponad 67 krajów.

W Targach weźmie udział także delegacja firm z Polski, między innymi OSM Piątnica, SOT Przemysłu Mleczarskiego, SM Mlekovita, SM Spomlek, Bartex, Polish Dairy oraz przedstawiciele Polskiej Izby Mleka. Stoisko polskie będzie można odwiedzić w hali E5. Na stoisku będzie możliwość poznania oferty polskich producentów mleka i przetworów mlecznych oraz nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych.

Produkty mleczarskie z Polski cieszą się rosnącym powodzeniem chińskich konsumentów. Potencjał wzrostu w tym sektorze jest ogromny i wciąż jeszcze nie do końca wykorzystany.

- Chiński rynek mleka jest nadal do zdobycia przez polskie przedsiębiorstwa mleczarskie. To, że nie eksportujemy tam w ilościach, które byłby emanacją wielkości naszej całej branży mleczarskiej, wynika z faktu, że polskie firmy mleczarskie uczą się jeszcze chińskiego konsumenta - mówi Jacek Strzelecki, ekspert ds. chińskiego rynku rolnego oraz rolno-spożywczego. Dodaje, że Chińczycy wymagają ,poza samym produktem: mleko, jogurt, ser ( oferta jak i konkurencja w tym zakresie w Chinach jest ogromna), dodatkowej wartości pod postacią białka, witamin, wartości odżywczych, wysokiej jakości, bezpieczeństwa i pewności, rzetelności składników po odpowiedniej cenie. Potrzebują również poczucia klasy i wyjątkowości. - Te polskie firmy mleczarskie, które będą potrafiły Chińczykom zaoferować nie tylko same produkty, ale wartość dodaną, rozbudują swój rynek w Państwie Środka - mówi Jacek Strzelecki.

Jak podaje chiński urząd statystyczny NBS, według stanu na koniec 2016 roku, pogłowie krów mlecznych wynosiło zaledwie 15 mln sztuk, a spożycie mleka per capita w tym okresie 36,6 kg. W końcówce 2017 roku, Chiny produkowały 35,4 mln ton mleka, którego 1 litr kosztował 9 juanów, czyli w przeliczeniu 4,80 zł.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!