PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Premier Morawiecki spotkał się z rolnikami - dostawcami mleka

Premier Morawiecki spotkał się z rolnikami - dostawcami mleka Mateusz Morawiecki /fot. PTWP
0 0

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w piątek we wsi Rębiszewo Studzianki (Podlaskie) z rolnikami - dostawcami mleka. Mówił m.in., że Polska staje się "potęgą" produkcji rolno-spożywczej. Zapewniał, iż branża może być dochodowa i jest dla niego "absolutnie kluczowa".

Spotkanie zorganizowano w nowoczesnym gospodarstwie Emilii i Grzegorza Kuleszów. Prowadzą oni hodowlę krów; mają ok. 160 zwierząt, w tym 78 krów mlecznych. Mleko dostarczają do zakładu spółdzielni mleczarskiej Mlekovita.

"Rolnicy, tak się mówi często, to sól ziemi (...). Ja bym chciał tę sól osłodzić troszeczkę - wyższymi zyskami, lepszymi marżami, żebyście po prostu jak najlepiej mogli sprzedawać swoje produkty po całym świecie" - mówił do rolników w Rębiszewie Studziankach premier Morawiecki.

W jego ocenie, Polska "staje się taką potęgą produkcji rolno-spożywczej". Zapewniał, że obok rozwijania wysokich technologii czy branży elektronicznej, przemysł, produkcja rolno-spożywcza jest dla niego również "absolutnie kluczowa".

"I ona może również być bardzo dochodowa. To jest coś, w co bardzo głęboko wierzę, że tak właśnie zrobimy" - powiedział szef rządu.

Przytaczał dane, według których Polska ma obecnie 4. miejsce na świecie w produkcji mleka. "W niektórych produktach jesteśmy już na podium, ale życzę państwu, żeby tak jak Kamil Stoch postawił wysoko poprzeczkę, żebyśmy my też wskoczyli na podium w mleku, w innych produktach. Wierzę, że to jest absolutnie możliwe" - dodał premier Morawiecki.

Zapewniał też, że będzie kładł nacisk na "mądre zabieganie o interesy polskich rolników, polskiej ziemi, w całej Unii Europejskiej".

W spotkaniu wziął też udział m.in. minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, którego Morawiecki chwalił za działania na rzecz polskiej wsi.

Po obejrzeniu obory w gospodarstwie państwa Kuleszów premier przyznał, że dzieciństwo spędzał na wsi i - jak to ujął - był "wprawny" w umiejętności ręcznego dojenia krów.

Po spotkaniu z rolnikami w Rębiszewie Studziankach, premier Morawiecki odwiedzi też w piątek zakład Mlekovity w Wysokiem Mazowieckiem. 

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

Hodowca 12-01-2018, 12:49:

Tak tak Jurgiel ma wielkie dokonania szczególnie w rozprzestrzenianiu się ASF