PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Produkty mleczarskie są znaczącą pozycją unijnego eksportu rolno-spożywczego

Produkty mleczarskie są znaczącą pozycją unijnego eksportu rolno-spożywczego fot.PTWP
0 0

Jak podaje Europejskie Stowarzyszenie Mleczarstwa (EDA), ostatni miesięczny raport handlowy Komisji UE podkreślił ciągły wzrost eksportu rolno - spożywczego UE, który osiągnął wartość 137,9 mld euro w 2017 r., wzrost o ponad 5 proc. w porównaniu do 2016 r.

Pośród produktów mlecznych, unijny eksport masła, świeżego mleka, śmietany, maślanki, jogurtu, sera i kazeiny osiągnął rekordowy znaczący wzrost w ujęciu wartościowym. Zgodnie z danymi Komisji, rynek USA, rosyjski i kilka azjatyckich rynków pozostają najbardziej zyskownymi dla eksportu rolno-spożywczego UE.

 Ten raport podkreśla sukces Misji Wysokiego Szczebla Komisarza UE Phila Hogana.

W połowie maja 2018 r., Komisarz UE Phil Hogan będzie wizytował Chiny po raz 6-ty w swojej pierwszej kadencji, wraz z delegacją biznesową najważniejszych reprezentantów sektora rolno-spożywczego UE, i będzie pracował nad usprawnieniem wymiany handlowej oraz porozumieniami pomiędzy europejskimi i chińskimi działaniami biznesowymi w sektorze, poprzez budowanie i czerpanie korzyści z istniejącej obecności europejskich produktów rolno-spożywczych na rynku chińskim.

Tłumaczenie materiałów EDA, wykonane przez Krajowe Stowarzyszenie Mleczarzy jest sfinansowane ze środków Funduszu Promocji Mleka.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!