PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Rośnie zainteresowanie rolników paszami bez GMO

Rośnie zainteresowanie rolników paszami bez GMO Peter Knauer /fot. Hochland
0 0

Przejście rolników na pasze bez GMO to było duże wyzwanie, ale udało się. Hochland Polska jako pierwsza firma mleczarska w Polsce otrzymała dla serów żółtych w plastrach certyfikat jakościowy VLOG: „Wolne od GMO”, który zapewnia konsumentów, że produkt produkowany jest bez użycia technik genetycznych – mówi serwisowi portalspożywczy.pl Peter Knauer, Dyrektor Generalny w Hochland Polska.

- Sądzę, że również rolnicy dzisiaj widzą certyfikację swoich gospodarstw jako plus – są bardziej konkurencyjni na rynku. Zainteresowanie tematem wśród dostawców mleka jest duże i wciąż rośnie – zaznacza dyrektor Knauer.

Od 1 kwietnia 2017 roku firma kupuje tylko mleko od gospodarstw, gdzie krowy są karmione wyłącznie paszami wolnymi od GMO. Hochland ma ponad 650 dostawców mleka.

POLECANE

KOMENTARZE: (7)

+ DODAJ KOMENTARZ

Rolpol 02-02-2018, 04:07:

To czym zastapic soje przy skarmianiu glownie lucerna i kiszonka z kukurydzy bez traw?

hodowca 19 31-01-2018, 13:49:

Do Obserwatora - dawka 2kg śruty sojowej to przecież niepotrzebne wydawanie pieniędzy. Spokojnie można zbudować dawki bazujące na innych śrutach, tańszych i bez GMO. Soja to droga na skróty, łatwa i przyjemna ale finalnym efektem jest droga pasza.

asfdfer 31-01-2018, 12:50:

Naciaganie i straszenie. Osobiście unikam wszelkich produktów, na których jest adnotacja "bez GMO"