PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Sertop eksportuje 40 proc. swojej produkcji

Sertop eksportuje 40 proc. swojej produkcji Marek Maciejewski, kierowniki Działu Sprzedaży w Sertop
0 0

Sertop Sp. z o.o. prowadzi sprzedaż na rynku polskim i równocześnie na rynkach zagranicznych. Rynek krajowy jest już dość mocno nasycony produktami różnych producentów, niemniej jednak nasza pozycja na rynku i nasz udział w rynku są stabilne. Rozwój sprzedaży eksportowej pozwala nam na ciągłe zwiększanie sprzedaży i rozwój. Aktualnie udział sprzedaży eksportowej w ogólnej ilości sprzedaży stanowi ponad 40 proc. - mówi Marek Maciejewski, kierownik Działu Sprzedaży Sertop.

Podkreśla, że produkty firmy są chętnie kupowane w krajach europejskich, tam gdzie spożycie serów topionych od lat jest na wysokim poziomie; Czechy, Słowacja, Rumunia, kraje bałkańskie od kilku już lat stanowią dla nas poważny rynek zbytu. - Dostosowaliśmy naszą ofertę pod konkretne rynki i stale pracujemy nad utrzymaniem wysokiego poziomu naszej oferty dla naszych partnerów w tych krajach. Jednocześnie nie poprzestając na aktualnym poziomie skierowaliśmy nasze zainteresowanie na rynki Bliskiego Wschodu. Jest to bardzo rozwojowy rynek z dużym potencjałem. Społeczeństwa tej części świata bardzo chętnie kupują sery topione, spożycie tego rodzaju produktów jest na bardzo wysokim poziomie, dlatego postanowiliśmy znaleźć swoje miejsce na tym rynku – wyjaśnia Marek Maciejewski.

Dodaje, że od lat wyroby Setopu dostępne są w Izraelu, aktualnie firma rozpoczęła dostawy na rynek iracki. - Nie jest tajemnicą, że sytuacja polityczna i gospodarcza w tym rejonie świata jest wciąż bardzo niestabilna, jednak współpraca z naszym partnerem daje nam nadzieję, na ciągły rozwój. Myślimy i pracujemy nad wprowadzeniem naszych wyrobów na inne rynki tego regionu, jak Iran, Katar itp. Aktualnie dynamika naszej sprzedaży eksportowej notuje satysfakcjonującą nas wartość. Mamy nadzieję, że ten trend będzie utrzymany w kolejnym roku – mówi kierownik Działu Sprzedaży Sertop.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!