PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Spadki cen mleka utrzymają się przez jakiś czas

Spadki cen mleka utrzymają się przez jakiś czas Edmund Borawski, prezes Mlekpolu /fot.żelaznastudio
0 0

Ceny masła już zaczęły stabilizować się i najprawdopodobniej ta tendencja utrzyma się przez jakiś czas aż do osiągnięcia ceny rynkowej – powiedział serwisowi portalspożywczy.pl Edmund Borawski, prezes SM Mlekpol.

Zwraca uwagę, że jesienią ruszyła produkcja mleka w nowozelandzkich mleczarniach. Są to wielkości, które zapewnią gros surowca, w tym tłuszczu mlecznego dla największych światowych odbiorców – Chin. - Obserwujemy także wzrost produkcji mleka w Polsce w związku z tym automatycznie ceny lekko spadną i ustabilizują się. Gospodarstwa mleczne rozwijają się w kierunku zwiększenia produkcji – mówi Edmund Borawski.

Podkreśla, że mleka jest coraz więcej i coraz lepszej jakości. Trudno nakreślić pewny scenariusz dotyczący sytuacji na rynku mleka i tłuszczu mlecznego.

Jak pokazują ostatnie 2 lata sytuacja jest dynamiczna. Wzrost cen masła w 2017 r. przerósł prognozy. - Niebagatelny wpływ na rynek ma nie tylko skala produkcji mleka w Polsce, Unii Europejskiej czy Nowej Zelandii ale także rynek konsumentów, którzy kształtują zapotrzebowanie na daną gamę wyrobów. My jako mleczarze mamy nadzieję, że zainteresowanie mlekiem i jego wyrobami utrzyma się na wysokim poziomie. Są to produkty niezbędne dla każdego organizmu, gwarantujące zdrowie – zaznacza prezes Mlekpolu.

 

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

UOKiK 13-10-2017, 09:45:

czyżby Pan Prezes przestraszył się kontroli UOKiKu i nagle zaczął mówić o stablizacji i powrocie cen do rynkowych?