PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Stara Mleczarnia SA chce pozyskać kapitał od społecznościowego akcjonariatu

Stara Mleczarnia SA chce pozyskać kapitał od społecznościowego akcjonariatu fot. Stara Mleczarnia SA
0 0

Stara Mleczarnia S.A., producent ekologicznych serów, korzystając ze sprzyjającej koniunktury i możliwości jakie daje crowdfunding udziałowy, spółka chce pozyskać od społecznościowego akcjonariatu blisko 400 tysięcy złotych na rozwój.

Popyt na sery w Polsce rośnie, zwłaszcza na te od rodzimych producentów. Dodatkowo moda na ekologię i coraz większa świadomość w zakresie ekologicznej produkcji żywności powodują, że szczególnie interesują nas sery regionalne, włączając te z ekologicznymi certyfikatami. Tu prym wiodą mniejsi producenci. Dlatego Stara Mleczarnia, wytwarzająca ekologiczne sery w tradycyjny sposób, zdecydowała się zainwestować w swój rozwój. W tym celu zamierza sprzedać ponad 7% akcji spółki do społecznościowego akcjonariatu i pozyskać blisko 400 tysięcy złotych.

Spółka zamierza pozyskać fundusze korzystając z możliwości, jakie daje equity crowdfunding i społeczność inwestorów Beesfund.com. Inwestorem może stać się każdy amator tradycyjnych serów, który ma w portfelu 54 złote. Wystarczy wejść na stronę www.akcjasery.pl. Środki pozyskane ze sprzedaży akcji zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnych form serowarskich, modernizację hali produkcyjnej oraz otwarcie sklepu internetowego i sprzedaż online. Wszytko zgodnie z wizją firmy, która chce stać się najbardziej innowacyjnym producentem tradycyjnej żywności ekologicznej.

- Osoby, które zdecydują się na zakup akcji naszej spółki mogą liczyć przede wszystkim na to, że inwestują w stabilną firmę z tradycjami. A nasze produkty powstają w tradycyjny sposób i są opatrzone ekologicznymi certyfikatami, przez to doskonale wpisuje się w rynkową hossę w kraju i za granicą. Sprzedając akcje chcemy pokazać inwestorom, że branża mleczarska w Polsce to rozwojowy sektor, w który warto zainwestować  - przekonuje Zbigniew Waz, prezes Starej Mleczarni.

- Sprzyjające trendy na rynku przetworów mlecznych to wyraźny sygnał, że czas na inwestycje w tym segmencie. W Polsce mamy wielkie spółdzielnie mleczarskie, których łączne przychody przekroczyły już 10 miliardów złotych, jednak niewiele z nich weszło na giełdę. Tym samym polscy inwestorzy pozbawieni są możliwości czerpania korzyści z tego biznesu. Stara Mleczarnia, dzięki odwadze i pionierskiemu podejściu nie tylko ma szansę pozyskać kapitał na rozwój, ale też przynieść zyski zaangażowanej społeczności inwestorów i przyczynić się do większego zainteresowania branżą serowarską. - mówi Arkadiusz Regiec, prezes Beesfund.com

Stara Mleczarnia ma w swojej ofercie certyfikowane sery ekologiczne produkowane wyłącznie tradycyjnymi metodami. Do produkcji na otwartych wannach serowarskich wykorzystywane jest mleko pochodzące z lokalnych certyfikowanych gospodarstw ekologicznych. Sery pielęgnowane są w wyjątkowych, blisko 100 letnich dojrzewalniach.

W ramach linii Ekologicznej produkowane są wysokiej jakości sery długodojrzewające z Certyfikatem AGRO BIO TEST.

 Firma Stara Mleczarnia S.A. jest producentem wysokiej jakości, serów regionalnych – w tym ekologicznych długodojrzewających. W swojej ofercie Stara Mleczarnia posiada tradycyjne i regionalne sery dojrzewające objęte ekologicznymi certyfikatami. Produkty powstają w Zakładzie Produkcyjnym w Zielinie na Kaszubach skąd trafiają do amatorów sera w Polsce.

 

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!