PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Zakaz handlu w niedziele odbije się na sprzedaży nabiału

Zakaz handlu w niedziele odbije się na sprzedaży nabiału Tadeusz Proczek /fot. PTWP
0 0

Moim zdaniem w początkowym okresie po wprowadzeniu ograniczenia handlu w niedzielę, sprzedaż produktów mlecznych może nieznacznie spaść – powiedział serwisowi portalspożywczy.pl Tadeusz Proczek, prezes OSM w Grodzisku Mazowieckim.

Pamiętajmy, że obecnie głównym kanałem dystrybucji w Polsce są sieci handlowe. Ich zamknięcie w niedziele, w mojej opinii spowoduje ogólne zmniejszenie sprzedaży, co dotknie również produkty nabiałowe – mówi prezes OSM Grodzisk Mazowiecki.

Zaznacza również, że w okresie późniejszym, sprzedaż zapewne powróci do wcześniejszego, czyli obecnego poziomu. - Po jakimś czasie konsumenci przyzwyczają się do funkcjonowania według nowych regulacji i sprzedaż wróci do normalnego poziomu – dodaje Tadeusz Proczek.

OSM Grodzisk Mazowiecki obecnie większość swojej produkcji sprzedaje za pośrednictwem sieci handlowych. - Około 70 proc. naszej produkcji jest sprzedawana w sieciach handlowych, około 10 proc. za pośrednictwem hurtowni, natomiast 20 proc. trafia do HoReCa – mówi prezes Proczek.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!