PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Cisowianka o wyroku EUIPO: Korzystamy z ochrony zarejestrowanego znaku słowno-graficznego "Perlage"

Cisowianka o wyroku EUIPO: Korzystamy z ochrony zarejestrowanego znaku słowno-graficznego "Perlage" fot. materiały prasowe
0 0

- Korzystamy z ochrony zarejestrowanego znaku słowno-graficznego „Perlage” i decyzja sądu UE nie zmienia nic w tej kwestii. Będziemy nadal podejmować kroki mające na celu rejestrację nazwy "perlage" jako słownego znaku towarowego UE, co rozszerzyłoby obecnie posiadaną ochronę – mówi Agata Berndt-Wazelin, PR Manager Cisowianki komentując wyrok unijnego sądu EUIPO.

Jak podkreśla, znak "Perlage" jest obecnie chroniony, a spółka chcemy jedynie tą ochronę rozszerzyć.

Spór rozpoczął się w 2014 r., kiedy spółka Polskie Zdroje (producent "Cisowianki") złożyła w EUIPO wniosek o rejestrację nazwy "perlage" jako słownego znaku towarowego UE.

Ekspert EUIPO odrzucił jednak zgłoszenie. Uznał, że znak jest opisowy wobec wody mineralnej, a nawet pozbawiony jakiegokolwiek odróżniającego charakteru. Spółka złożyła odwołanie, ale Izba Odwoławcza EUIPO je oddaliła.  Spółka złożyła skargę do Sądu UE.

Trybunał przytoczył definicję słowa "perlage" zawartą w słowniku Le Grand Robert, z której wynika, że określenie "perlage" wskazuje po prostu, iż dany towar zawiera bąbelki. Nie ma zatem wartości odróżniającej.

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

Prezes 21-12-2017, 12:24:

Jakiś błąd redakcyjny !!!!! Najpierw mowa o korzystaniu z ochrony zarejestrowanego znaku słowno-graficznego a następnie w tekście jest mowa o tym ,że Cisowianka będzie dalej czyniła starania o uzyskanie ochrony na znak słowny !!!!
Generalnie artykuł wprowadza czytelnika w błąd !!!!