PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Cisowianka przegrała walkę o rejestrację znaku towarowego Perlage

Cisowianka przegrała walkę o rejestrację znaku towarowego Perlage fot. materiały prasowe
0 0

"Perlage" jest zbyt opisowe dla znaku wody mineralnej i nie można zarejestrować go jako znaku towarowego. Sąd UE uznał, że słowo to jednoznacznie kojarzy się osobom francuskojęzycznym z bąbelkami. Nie ma zatem wartości odróżniającej – informuje "Gazeta Prawna".

Spór rozpoczął się w 2014 r., kiedy spółka Polskie Zdroje, znana na rynku przede wszystkim jako producent "Cisowianki", złożyła w EUIPO wniosek o rejestrację nazwy "perlage" jako znaku towarowego UE.

Ekspert EUIPO odrzucił jednak zgłoszenie. Uznał, że znak jest opisowy wobec wody mineralnej, a nawet pozbawiony jakiegokolwiek odróżniającego charakteru. Spółka złożyła odwołanie, ale Izba Odwoławcza EUIPO je oddaliła.  Spółka złożyła skargę do Sądu UE.

Trybunał przytoczył definicję słowa "perlage" zawartą w słowniku Le Grand Robert, z której wynika, że określenie "perlage" wskazuje po prostu, iż dany towar zawiera bąbelki. Nie ma zatem wartości odróżniającej.

Całość w Gazecie Prawnej.

POLECANE

KOMENTARZE: (2)

+ DODAJ KOMENTARZ

Patrycja 19-12-2017, 10:40:

Jak mi ktoś mówi perlage to moim pierwszym skojarzeniem jest cisowianka. Zresztą jest to woda musująca i ma bąbelki ale delikatniejsze niż woda gazowana. Wydaje mi się że inni tez niedługo będą perlage kojarzyć z wodą cisowianki:) Zwłaszcza że ta jest sponsorem różnych imprez przez co jeszcze bardziej umacnia swój wizerunek.

Roni Bydlak 13-12-2017, 21:35:

A prawnik kasę za prowadzenie spraw przed instytucjami UE przytulił. Wywalić!