PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Coca-Cola HBC Polska: Jaak Mikkel nowym dyrektorem generalnym

Coca-Cola HBC Polska: Jaak Mikkel nowym dyrektorem generalnym Jaak Mikkel; fot.: Coca‑Cola HBC
0 0

Jaak Mikkel zastąpi Nikosa Kalaitzidakisa, który awansuje na stanowisko dyrektora Regionu 3 w Grupie Coca‑Cola HBC, obejmującego następujące rynki: Rumunię, Bułgarię, Grecję, Cypr, Irlandię, Serbię, Czarnogórę, Kosowo, Chorwację, Bośnię-Hercegowinę, Macedonię oraz Słowenię.

Przez ostatnie cztery lata Jaak Mikkel pełnił funkcję dyrektora generalnego i prezesa zarządu Coca‑Cola HBC w Rumunii. Dołączył do Grupy Coca‑Cola HBC w 2008 r., obejmując rolę dyrektora sprzedaży w krajach bałtyckich. W 2012 r. został dyrektorem generalnym Pivara Skopje w Macedonii, gdzie zarządzał joint venture Coca‑Cola HBC i firmy Heineken.

Przed dołączeniem do Coca‑Cola HBC, Jaak Mikkel spędził 10 lat w firmie Shell, gdzie pełnił szereg funkcji w obszarze sprzedaży detalicznej w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, awansując do stanowiska dyrektora sprzedaży detalicznej w Estonii. Jest absolwentem biznesu międzynarodowego na Międzynarodowym Uniwersytecie Concordia w Estonii.

Nikos Kalaitzidakis dołączył do Grupy Coca‑Cola HBC w 2006 r. jako dyrektor generalny Regionu Północnowschodniej Rosji, a następnie zarządzał spółkami Grupy w Chorwacji (2008 r.), Bułgarii (2010 r.), na Węgrzech (2013 r.) i w ostatnim czasie w Polsce. Nikos Kalaitzidakis jest sprawdzonym i doświadczonym menedżerem, który w swojej karierze zajmował wiele stanowisk w różnych obszarach zarządzania, sektorach i krajach, w tym 7 lat spędził w Philip Morris International. Posiada tytuł inżyniera Uniwersytetu w Sussex, tytuł magistra Uniwersytetu Walijskiego oraz tytuł MBA Szkoły Zarządzania i Biznesu INSEAD we Francji.

Coca-Cola HBC Polska jest częścią Coca-Cola Hellenic Bottling Company, jednego z największych na świecie i największego w Europie rozlewcy napojów The Coca-Cola Company. Grupa Coca-Cola HBC działa w 28. krajach i obsługuje ponad 590 mln konsumentów.  Spółka będąca właścicielem grupy, Coca-Cola HBC AG, ma siedzibę w Szwajcarii i notowana jest na liście premium Londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Firma oferuje napoje gazowane Coca-Cola, Coca-Cola Zero Cukru , Coca-Cola Cherry Zero, Coca-Cola Lime, Fanta, Sprite, Kinley Tonic, napój izotoniczny Powerade, soki, nektary i napoje owocowe Cappy, wody mineralne Kropla Beskidu i Kropla Delice, napoje energetyzujące Burn i Monster Energy oraz herbaty mrożone Fuzetea. Jest obecna w Polsce od 27 lat.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!